אאא

העיר בית שמש ידעה ויודעת מחלוקות רבות בין חילונים לחרדים, מהבחירות ועד למריבות על בתי ספר,  בניסיון להתקרב החליטה קבוצת נשים חרדיות, דתיות וחילוניות לפתוח ב"דיאלוג מוזיקלי", שמתקיים רחוק מעיני הציבור.

אותן נשים, שחלקן משתייכות לחסידויות חשובות בירושלים, הידועות כמסתגרות, החלו להיפגש לפני חצי שנה בסיוע "שותפות יחד" של הסוכנות היהודית.

על פי הדיווח ב-ynet, זה החל מקבוצה אחת, וכעת ישנן כבר כמה קבוצות כאלו. במהלך אותן פגישות שבועיות, עולים נושאים בהן יש מחלוקות קשות בין הצדדים, אך "המוזיקה מאפשרת הכלה והבנה טובה יותר של הצד השני", כפי שאמרה אילנה ברוך ל-ynet.

לדבריה, "כולן מבקשות להיות בקבוצה - גם נשים חרדיות מהאוכלוסיות הכי שמרניות בעיר. נשים שמדברות עברית רצוצה, כי שפת הדיבור היומיומית שלהן היא יידיש, אבל גם הן באות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מטרת המפגשים היא לגרום לנשים להתקרב האחת לשנייה ולשנות הדימוי הקיצוני שנוצר בין המגזרים השונים, בעיקר מאז מערכת הבחירות הסוערת בעיר.

ר' מרגליו, אישה חרדית המתגוררת בשכונת לאחת מהקהילות החסידיות בבית שמש, נוהגת להשתתף בכל המפגשים. היא מספרת כי בהתחלה "היו קצת חששות. הרגעתי את כולן שאין להן ממה לדאוג".

"הייתי יושבת במפגשים, ונדהמת כמה לא הייתי איתן באותו מקום. אנחנו לא צורכים בכלל תקשורת, לא רדיו וגם עיתונים כמעט ולא. הן דיברו שם על דברים שפשוט לא הבנתי בכלל בהתחלה", הוסיפה.