אאא

הפרקליטות לא מוותרת: בבית המשפט העליון הסתיים הערב (חמישי) הדיון בעניין התינוק משה רפאל מזרחי ז"ל שנפטר לפי חשד המשטרה מטלטול. מהמחלקה המשפטית של זק"א נמסר כי "לאחר דיון של למעלה משלוש שעות החליטו שופטי בג"ץ כי גופת התינוק תנותח נקודתית".

"בדיון נכח הרופא המשפטי שקיבל הוראות ברורות לביצוע הנתיחה והתחייב שהיא תהיה ממש מזערית. בג"ץ ביקש שהכל יתבצע מידי בפיקוח של הרב רוזה והגופה תשוחרר עוד הלילה לקבורה".

כזכור, לאחר שבשעות הבוקר הורה בית המשפט הבוקר לנתח את גופת הפעוט בן הארבעה חודשים, המשפחה שהתנגדה לניתוח לכך הגישה עתירה לבית המשפט העליון, שם היה אמור להיערך דיון בנושא בשעה 17:00, אולם הוא נדחה בכדי לאפשר פשרה בין הצדדים.

(צילום: כיכר השבת)

מוקדם יותר, לאחר ההחלטה שביקשה לבצע נתיחה, אמר ראש העיר בית שמש משה אבוטבול, סבו של התינוק, כי "ההתעללות האמיתית נעשית כעת והיא ברשות המשפחה האבלה". בתגובה להחלטה, יצאו עשרות מפגינים אל כיכר השבת בירושלים והפגינו נגד ההחלטה, המפגינים חסמו את התנועה והתעמתו עם כוחות המשטרה. הפגנות סוערות נערכו גם בבית שמש.

עו"ד משה אלמליח המטפל בתיק אמר ל"כיכר השבת" מוקדם יותר כי: "אנחנו דורשים שלא לנתח משום שביצעו את כל הבדיקות שיכלו לעשות. הנתיחה לא תוסיף להם דבר".

הפרקליט הוסיף כי "לא מדובר שיש חשד שמישהו שנכנס לבית ופגע במכוון בתינוק. גם אם קרה חס וחלילה כאן משהו, זה היה בשוגג. סביר להניח שגם אם ימצאו שמישהו ניסה להעיר את התינוק לא בצורה נכונה ונגרם נזק הרי לא יגישו כתב אישום ואם כן זה יהיה על חוסר זהירות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עו"ד אלמליח ממשיך למתוח ביקורת נוקבת על דרישת המשטרה והפרקליטות, "בשביל זה לפגוע ברגשות המשפחה וכבוד האדם וחירותו? להעסיק כל כך הרבה חוקרים בשביל זה? אנשים איבדו את הראש. זה פשוט לא יאומן. מה אין להם עבודה?".

משה רפאל פונה בשבוע שעבר, מהמעון בו שהה על ידי כוחות ההצלה שדווחו כי הוא נפל ונחבל. הוא היה במצב קשה, מורדם ומונשם.

התינוק אושפז במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, במצב קשה כשהוא מחוסר הכרה, והבוקר כאמור נפטר למגינת לב בני המשפחה שלא זז ממיטתו.

המשטרה חשדה כי המטפלת טלטלה אותו והיא נעצרה לחקירה אך שוחררה ביום שלישי על-ידי בית המשפט שאסר עליה להמשיך לטפל בילדים.