אאא

בכירים בבית הלבן מבקשים שיתוף פעולה מצד חברות האינטרנט כדי לפתח אמצעים לקידום מסרי משתמשים בעלי תוכן נגד דאעש וקבוצות מיליטנטיות אחרות. ביום שישי עתידים גורמי ממשלה בכירים להיפגש עם נציגים של חברות אינטרנט מובילות וביניהן פייסבוק, טוויטר וגוגל. גורמים מקורבים לעניין אומרים, כי שלוש חברות אלו אישרו הגעתן למפגש.

גורם אחר המקורב לעניין אמר לאתר ביזנס אינסיידר, כי אחד מהנושאים שיהיו על סדר היום במפגש הוא האופן שבו יכולות החברות המנהלות רשתות חברתיות לסייע לאחרים ליצור, לפרסם ולהפיץ תוכן אלטרנטיבי שיערער את מעמדה של דאעש.

ראש האף.בי.איי. ג'יימס קומי, ראש המודיעין האמריקאי ג'יימס קלאפר, התובעת הכללית של ארה"ב לורטה לינץ' וראש המטה של הבית הלבן דניס מק'דונהו, צפויים להשתתף במפגש לצד נציגי ממשל רבים אחרים.

הסיבה למפגש היא שרשתות חברתיות רבות כגון טוויטר וטלגרם הפכו לאמצעי תקשורת מרכזיים עבור קבוצות מיליטנטיות לגיוס לוחמים, לארגון ולהפצת תעמולה. בעבר רוב מאמצי הממשלה התמקדו במניעת השימוש ברשתות אלו בידי קבוצות מיליטנטיות באמצעות דרישה מהחברות להוריד תוכן שהן מעלות ובאמצעות מעקב אחרי משתמשים.

האם החברות ישתפו פעולה?

חיזוק התוכן נגד קבוצות אלו יכול להקהות - או לפחות להיות עזר כנגד חלק ממאמצי התעמולה שלהן. אולם לא ברור מה יהיה תפקידן של חברות המנהלות את הרשתות במאמץ זה, או עד כמה יפגינו נכונות לשתף פעולה.

מלבד שלוש החברות שצוינו, לא ברור נציגיהן של אילו עוד חברות יהיו במפגש. על פי דיווחים, מהבית הלבן נשלחו הזמנות למנכ"לים של תריסר חברות מובילות.

הבית הלבן לא הגיב לשאלות ביזנס אינסיידר בעניין.