אאא

פרשת חקירת הרצח בכפר דומא: עשרות בני אדם הפגינו אמש (מוצאי שבת), שוב מול ביתו של ראש השב"כ יורם כהן בירושלים במחאה על העינויים לכאורה שעברו החשודים ברצח בכפר דומא, בחדרי החקירות בשב"כ.

המפגינים, בניהם משפחות הבחורים שעונו בחקירות ופעילים נוספים,  דורשים להסיר את צו איסור הפרסום שיצא לבקשת השב"כ ואשר אוסר לחשוף לציבור אלו אמצעים חריגים הופעלו כנגד הנחקרים בפרשיית דומא. עוד קראו המפגינים להקמת ועדת חקירה אשר תבחן את התנהלות השב"כ.

אחד המפגינים, חרדי המתגורר בסמוך לביתו של ראש השב"כ, אמר ל"כיכר השבת" כי הצטרף להפגנה כדי "לתמוך במשפחות העצורים והנחקרים ובכדי להביע הזדהות עם הכאב של אלה שמענים את ילדיהם במרתפי השב"כ".

המפגינים (צילום: יהודי לא מענה יהודי)
המפגינים (צילום: יהודי לא מענה יהודי)
הגדלה

"אני כמעט בטוח במאה אחוז שהם עברו עינויים", אומר התושב. "אם השב"כ היה בטוח בעצמו שלא היו עינויים, אז מדוע הוא לא שחרר תיעוד מחדרי החקירות כדי להוכיח שלא היה ולא נברא?" תהה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"נעשה פה פשע נורא והפרה של זכויות אדם באופן הבוטה ביותר. קבוצה סומנה מראש ונציגים מתוכה נעצרו ועונו עינויים קשים על מנת להוציא מהם הודאות על פשעים שלא עשו", אמרה אמו של קטין אשר נחקר בפרשה. 

"אמור לנו יורם כהן ,למה אסור לפרסם את שיטות החקירה. אם הכל חוקי כפי שאתם טוענים. אז למה צו איסור פרסום? מה, אתם לא רוצים שהציבור יידע שביצעתם פשעים נגד האנושות? שעיניתם קטינים על עברות שידעתם שהם לא ביצעו לראות אם אולי בכל זאת תוכלו "להלביש" משהו? אנחנו לא נעבור על העוולות הללו לסדר היום", הוסיפה האם.

בסיום קראה האם להקמתה של ועדת חקירה בעניין, "יורם כהן זוכר את קו 300? אתם לא חסינים. לא נשקוט עד שתקום ועדת חקירה אובייקטיבית. אנחנו כאן ונמשיך להגיע לכאן עד שתקום ועדת חקירה".