אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לכתבה  (צילום: Olivier Fitoussi /Flash90)
אאא

האמירות המזעזעות של המנכ"לים בפרשת 'קרטל הלחם': פרשת 'קרטל הלחם' שנחשפה לפני כשלוש שנים הגיעה היום לסיומה עם שליחת מנכ"לי מאפיות ברמן ודוידוביץ' לשנת מאסר בפועל ושליחת מנכ"ל מאפיית מרחבים (דגנית עין בר) לחצי שנת מאסר בפועל, במקביל לקנסות ענק שהוטלו.

במסגרת האזנות הסתר שביצעה המדינה לקווי הטלפון של מנכ"לי החברות, נחשפו חילופי דברים בין המנכ"לים על הציבור החרדי.

במהלך שיחה שהתקיימה בין ישעיהו דוידוביץ' מנכ"ל מאפיית דוידוביץ' ליוחנן אהרונסון מנכ"ל מאפיית מרחבית, בנוגע למכירת לחם מוזל ללא מותג (לחם אחיד לא פרוס), נשמע מנכ"ל חברת מרחבים אומר כי "בבני ברק אם תיתן בחינם יקנו גם לחם עם זנב חזיר", בהמשך, לאחר שמנכ"ל מאפיית דוידוביץ נשמע אומר כי החרדים מכבדים את הכשרות, אומר אהרונסון כי "תקרא לזה זנב של דג וכולם בבני ברק יקנו את זה".

דוידוביץ': "איך בבני ברק אנשים קונים לחם שקוף, תחשוב על העניין הזה שבבני ברק...".

אהרונסון: "לא תשמע, תן בחינם, יקנו גם לחם עם זנב של חזיר".

דוידוביץ': אתה חושב?"

אהרונסון: "כן רק תקרא לזה זנב של..."

דוידוביץ': "לא כי הם מכבדים את החותמת... (חותמת כשרות ח.א.) רק תקרא לזה זנב של דג, כי דג זה פרווה, במחירים כאלה למה שלא יקנו - במקומות כאלה קונים, זה עניין של מחיר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

דוידוביץ': "צריך שברמן לא ייכנס למכור שם לחם - יש לו סחורה מעולה בדברים הקטנים כמו ג'בטה, סחורה יוצאת מן הכלל".

אהרונסון: "נעשה לך הפצה ברשת השיווק שלנו תמורת זה שיקנה מאיתנו לחמים. זה רעיון שווה בדיקה"

שניידמן סיפר באותה שיחה: "אמרתי בסוף חד משמעית, שיילך הלקוח - אני לא רוצה אותו. הוא לא רוצה? אני לא אתן לו אגורה אחת יותר ממה שיש לו".

אהרונסון:"הוא הפסיד פעמיים, הוא כבר חלם שני חלומות ורודים ועכשיו יש לו חלום אחד שחור וגדול". שניידמן סיכם: "ככה צריך להיות גורלם של כל הלקוחות".

ההקלטה באדיבות ערוץ 2