אאא

יהודה שם טוב, חבר מועצת העיר מודיעין עילית מטעם רשימת "בני תורה", נחקר בפרשת ההסתה נגד חיילי צה"ל, כך הוא הודיע הערב (חמישי). לדבריו, הוא נחקר ושוחרר לאחר דקות.

"היה נראה שהחוקר לא הופתע למשמע תגובתי והוא אף לא טרח להסביר מדוע הוא חושד בי בעשייה הזו. יתרה מזאת, המיילים המדוברים שכמובן לא היו ולא נבראו לא הוצגו בפניי" כתב שם טוב בהודעה שהפיץ.

"באופן כללי קיבלתי מהם את התחושה הברורה כי לא החקירה שלי מעניינת אותם אלא העובדה כי אף אני כאיש ציבור שמייצג את ציבור בני התורה בהנהגת מרן הגר"ש שמוביל קו תקיף נגד הגיוס והמגייסים, נחקר, ובכך להשיג אולי הד ציבורי שירתיע נוספים וישתיק אותם. לאחר מספר שאלות שלא הובילו לשום מקום הודיעו לי שהחקירה הסתיימה וכי אני משוחרר והכל בסדר".

הוא סיפר בהודעתו כי: "החקירה התקיימה אמש ביום רביעי, והסיבה שראיתי לנכון לפרסם אותה רק כעת, היא מפני שהמטרה הייתה חרוטה על הקיר - לזרוע פחד ובהלה בקרב הציבור אותו אני מייצג, הם ידעו שאני לא קשור לדברים האלה . לכן החלטתי לא לשרת אותם ולשמור את זה בבטן".

שם טוב הוסיף: "היום לאחר הביקורת הנוקבת שהושמעה בבית המשפט המחוזי נגד פעולות המשטרה ופסיקת בית משפט השלום על אי המידתיות בהמשך מעצרם של שלושת האברכים והקביעה כי ישוחררו מחר, כעת הזמן לחשוף את התנהלות המשטרה בפרשה".

"אני יכול לקבוע חד משמעית" הוא מוסיף בהודעתו, "כי התנהלות המשטרה בפרשה לא עניינית בעליל, וכי מטרתם למנוע מציבור בני התורה לקבוע סדר יום שמתנגד לתופעה המכוערת של גייסים בתוך הציבור החרדי כחלק מנסיון נרחב לשנות ולקעקע את היסודות עליהם גדלנו".

"כמי שספג השקפה ודרך חיים במשך שנים רבות בבית מדרשו של רבי ומורי הגר"ש אוירבך אני מצהיר ברורות כי לא נסיון נואל כזה או אחר של גופים חזקים ככל שיהיו ירתיעו אותנו ובוודאי שלא ישתיקו את המחאה הציבורית האיתנה נגד המגמה המסוכנת של גיוס חרדים לצבא" סיים שם טוב.