אאא

עיריית ירושלים ומשרד האוצר הגיעו אמש (ראשון) להסכמות על סיוע תקציבי לעיר ירושלים בשנת 2016 ובכך יימנעו פיטורי העובדים ויבוטלו הקיצוצים.

במסגרת ההבנות, סיכמו משרד האוצר והעירייה על מימון של 205 מיליון שקלים שנדרשו לאיזון תקציבי, זאת בנוסף לסכום שהועבר בשנה שעברה, וכן 50 מיליון שקלים תוספתיים לתקציב השוטף של העירייה שיתואם בין האוצר, העירייה והמשרד לענייני ירושלים.

עוד הוסכם על תוספת תקציבית משמעותית לתקציב הפיתוח העירוני. כמו כן, הצדדים החליטו על הקמת צוות משותף לאוצר ולעירייה שיגבש תוך מספר חודשים נוסחה מוסכמת לתקצוב מענקי האיזון היחודיים לירושלים לצד קביעת נוסחה למענק הבירה שיאפשרו המשך צמיחה לבירת ישראל גם בשנים הבאות.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר כי "אני מודה לשר האוצר ולמשרדו שהבינו את חשיבותה של ירושלים כמשימה לאומית ולשר אלקין ולמשרדו על הירתמותם. ירושלים נמצאת מעל הכל ופיתוחה חשוב לא רק לתושביה אלא לכל המדינה. כשירושלים חזקה, מדינת ישראל חזקה, ואני אמשיך כפי שפעלתי כל העת להילחם למען ירושלים ולפעול לחיזוקה, ביסוסה ופיתוחה. אני מברך את כל הגורמים שסייעו לנו להביא את התקציבים הדרושים לעיר, למנוע פיטורים וקיצוצים כואבים, ולהמשיך לקדם את העיר בתנופה".

ראש העיר הודה ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, ליו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות דני בונפיל, לפז כהן יו"ר וועד ההורים המחוזי, ליהודה בן יוסף יו"ר המינהל הקהילתי תלפ"ז שייצג פורום נרחב של המינהלים הקהילתיים וארגוני החברה הירושלמית, לאגודות הספורט ולמוסדות התרבות על סיועם הרב בהשגת הפיתרון.

כמו כן הודה ראש העיר לחברי הנהלת עיריית ירושלים על הרוח הגבית וכן למנכ"ל העירייה אמנון מרחב שהוביל את המו"מ מטעם העירייה, לגזברות העירייה ולדרג המקצועי שסייע בהגעה להישג זה.