אאא

ניצחון הרפורמים: אחרי שנפגשו היום (שני) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נציגי הקהילה הרפורמית ממשיכים לחגוג את ניצחונם בכותל המערבי ומחרתיים (רביעי) יפגשו עם נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין.

"החגיגה" תגיע לשיאה ביום חמישי בשעה 07:00 בבוקר, אז יקיימו "רבנים" ו"רבות" מהקהילה הרפורמית תפילה מעורבת לגברים ונשים ברחבת הכותל הרפורמי. את החגיגות מקיימים הרפורמים במסגרת "הוועידה השנתית של התנועה הרפורמית", ומאות מאנשי הקהילה נחתו בימים אלו בישראל בכדי להשתתף בחגיגות. 

גלעד קריב, מנכ"ל התנועה הרפורמית בישראל התייחס לניצחון הרפורמים בכותל ואמר: "אנו מצויים בעיצומו של תהליך היסטורי, בו, לראשונה, מכירה מדינת ישראל בזרמים שאינם אורתודוקסיים. אנו רואים בכך צעד ראשון - אך לא אחרון - לשוויון בין כל הזרמים ובהכרה הציבורית, שאין דרך אחת להיות יהודי".

מה הציבור חושב על פשרת הכותל? (צילום: אהרן רבינוביץ)

ריק ג'ייקובס, נשיא התנועה הרפורמית בצפון אמריקה: "יהדות התפוצות תומכת במדינת ישראל ורואה במהלכים האחרונים - מתווה הכותל ופסיקת בג"צ בעניין המקוואות - צעד חשוב להפיכת ישראל לבית ליהדות התפוצות".

בתנועה הרפורמית התייחסו לפגישה שהתקיימה היום עם נתניהו ומסרו כי "במפגש הודו ראשי התנועה לראש הממשלה על ההחלטה ההיסטורית בעניין הכותל ועל הדברים שהשמיע נגד מתקפות על היהדות הרפורמית מפי גורמים בכירים".