אאא

המלחמה בהכרה ברפורמים: האם פגישתו אמש (שני) של ראש בממשלה בנימין נתניהו עם נציגי הרפורמים תגרום למשבר קואליציוני?

הבוקר יוצאים חברי הכנסת של תנועת "דגל התורה" במתקפה חריפה בעקבות הפגישה אמש של נתניהו עם נציגי הארגונים הרפורמים מארה".

"נבחן היטב האם הפגישה עולה בקנה אחד עם ההסכם הקואליציוני", אומרים נציגי "דגל התורה" לעיתון "יתד נאמן".

יו''ר התנועה ח"כ משה גפני מוסיף כי "לא נוכל לעבור לסדר היום על פגישת נתניהו והרפורמים". מזכ"ל התנועה יעקב אשר אף מאיים כי הפגישה מחייבת אותנו לבדיקת השותפות עם ראש הממשלה.

בגוף הכתבה יוצא העיתון במחאה חריפה על ראש הממשלה שפעם אחר פעם בוחר להכיר באותם ארגונים המהווים הרס של היהדות הנאמנה.

"יתד נאמן" מצטט את דברי ח"כ גפני שאומר כי "אני מצפה מראש בממשלה שאנחנו שותפים איתו ונזהרים בכבודו, בדברים שאצלו חשובים ורגישים אנו לא פוגעים בו אולם אצלו אין הדדיות, בדברים הכי רגישים שלנו, הכי פוגעניים, הפגישה המתוקשרת עם הרפורמים שתוקעים סכין בליבה של היהדות, אנשים שמטרתם הרס היהדות וגורמים להתבוללות".

צפו • חבר מועצת חכמי התורה: "הרפורמים - דת אחרת" (באדיבות המצלם)

"אנחנו לא נוכל לעבור על כך לסדר היום", מבהיר גפני בנחרצות, "מבחינתנו הרפורמים זה אם כל חטאת, אמנם יש להם כסף רב והם יכולים לסייע לפוליטיקאים שונים, הייתי מצפה מאותם אלה שינהגו בכבוד ובדרך ארץ כלפי התורה הקדושה שהרפורמים והקונסרבטיבים מנסים לפגוע בה".

גפני מוסיף ואומר כי "היהדות הנאמנה תעמוד כחומה בצורה נגד מגמות הרסניות אלו כולל של ראש הממשלה ואנחנו נבחן היטב האם זה עולה בקנה אחד עם שמירת הסטטוס קוו שמעוגן בהסכם הקואליציוני בינינו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בנוגע לפשרת הכותל אומר גפני כי אין משמעות להחלטה שהתקבלה וכי הדבר נמצא בידיו של שר הדתות.

ח"כ אורי מקלב טוען כי הרפורמים לא באו לסתם פגישה אלא כדי "לחגוג עם נתניהו", מבחינתם זו היתה מסיבה. "חשובים לו יותר אותם גופים עתירי ממון והשפעה מאשר העם היהודי. כנראה שהוא קרוב אליהם אידיאולוגית".

מזכ"ל התנועה יעקב אשר תוקף את נתניהו שבענייני ביטחון ומדיניות מבהיר כל העת כי אין להיכנע ללחצים מחוץ לישראל ואילו במקרה זה מתרפס נוכח לחציהם של אותם אנשים המהווים קבוצה שולית והזויה.

"אין ספק שהדבר מחייב אותנו לבדיקת השותפות הזאת, להעמיד את ראש הממשלה במקומו בנושא זה ויפה שעה אחת קודם", אומר אשר.