אאא

פרסום ראשון: לידי "כיכר השבת" הגיע מסמך המסכם את עמדת הראשון לציון והרב הראשי הגאון רבי יצחק יוסף בכל נושא סערת הכותל הרפורמי, מכתב שהוכן עבור חברי מועצת הרבנות הראשית המתכנסים היום (חמישי) לדון בנושא.

את המכתב כתב הגאון רבי יצחק דניאל, מומחה תחום הלכה בלשכת הרב הראשי.

בפתח המכתב כותב הרב דניאל ומבהיר בתוקף כי "בעניין הכותל המערבי, יש לצאת בהכרזה ברורה, שאין שום הכרה ולא תהיה הכרה לעולם ברפורמים או הקונסרבטיבים וחבריהם, ולא תהיה להנ"ל שום דריסת רגל ברחבת הכותל המערבי".

לדבריו: "השר הרב אריה דרעי בא אל כבוד הראש"ל קודם ישיבת הממשלה וסוכם להעביר לנציגי הממשלה את עמדת הרב, כי יש להצביע כנגד ההחלטה הנוכחית על אף שהכתות הנ"ל עושים ברחבת הכותל הדרומי כבתוך שלהם כבר שנים רבות ולית מאן דמחי בידיה, במקביל יפעלו שלא תתאפשר שום הכרה רשמית בכתות אלה.

"כמו כן, סוכם ששר הדתות יהיה חייב להתייעץ עם הרבנים הראשיים לישראל לפני שחותם על התקנות. יש לחזק את אותם חברי הממשלה וחברי הכנסת הפועלים בעניין, כך שכל ענייני רחבת הכותל המערבי יוכפפו באופן מוחלט אך ורק להנחיות הרבנות הראשית לישראל".

בהמשך המכתב מתייחס הרב דניאל לעמדתו של הראשון לציון באשר להחלטת בג"ץ לאפשר לרפורמים לטבול במקוואות המועצות הדתיות וכותב: "בעניין פסיקת בית המשפט העליון בנושא טבילת רפורמים וקונסרבטיבים במקוואות טהרה לצורך גיור, יש לפעול בכל אמצעי למנוע את יישום ההחלטה האומללה, ולקרוא לכל מי שיש בידו לפעול ולהביא לכך שכל פעילות מקוואות הטהרה, תהיה תחת אחריות הרבנות הראשית לישראל ועל פי הנחיותיה בלבד".