אאא

מנכ"ל מאפיית ברמן, יהודה שניידמן, הגיש היום (א') לבית המשפט העליון ערעור על הרשעתו בביצוע הסדר כובל בנסיבות מחמירות בפרשת קרטל הלחם. שניידמן מבקש לעכב במקביל את ביצוע עונש המאסר שהוטל עליו – שנה בפועל – עד אשר יוכרע הערעור. טענתו המרכזית של שניידמן היא שהקרטל לא גרם לפגיעה משמעותית בתחרות.

על פי כתב האישום בפרשה שבו הורשע שניידמן, במהלך 2010 מצאו את עצמן שבע מאפיות בתחרות עזה על כיסו של הצרכן, והן החליטו לסיים את התחרות דרך ביטול מבצעים וחלוקת שוק הלחם, בעיקר בבירה ירושלים, לגזרות. רשות ההגבלים העסקיים טענה כי כל מאפייה קיבלה שטח גזרה ולקוחות, והן סיכמו ביניהן כי כל אחת מהן תטפל לבדה בלקוחותיה, ללא ניסיון מצד המאפיות המתחרות לפלוש לשטח הגזרה ולחטוף מהן את הלקוחות. התוצאה, לפי רשות ההגבלים, הייתה עליית מחירים ופגיעה בתחרות.

כתב האישום הוגש נגד 18 נאשמים. המשפט פוצל לאחר שרוב המעורבים הודו בחבירה להסדר. מלבד שנת המאסר, הוטל על שניידמן קנס של 200 אלף שקל והוא נפסל מכהונה כדירקטור בחברה ציבורית למשך 5 שנים.

לאור העבודה ששניידמן הודה בביצוע הסדר כובל בטרם הרשעתו, הערעור הוא על ההחלטה לקבוע שהעבירה בוצעה בנסיבות המחמירות. עניין שהוביל להטלת עונש חמור יותר עליו. "המערער אינו כופר בכך שעבר את עבירת הבסיס של הסדר כובל", נכתב בערעור. "השאלה המשפטית היא האם התקיימה פגיעה משמעותית או אפשרות סבירה לפגיעה משמעותית בתחרות בעסקים".

שניידרמן מיוצג באמצעות עוה"ד ירון קוסטליץ ואיילת כהן.