אאא

התרגשות עצומה בקרב באי 'ועידת דגל התורה' בקיבוץ חפץ חיים לרגל השתתפותו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן במעמד סיום הוועידה. יחד עם מרן ראש הישיבה הגיעו חברי מועצת גדולי התורה הגאון רבי גרשון אדלשטיין ראש ישיבת פוניבז' והגאון רבי יצחק זילברשטיין.

הגאון רבי גרשון אדלשטיין, ראש ישיבת פוניבז', נכנס למעמד יחד עם מרן הרב שטיינמן, מה שמהווה בעיני רבים אות להמשכת ההנהגה של הציבור הליטאי ובעקבות כך התעוררה התרגשות רבה בקרב המשתתפים.

מרן הרב שטיינמן בירך את המשתתפים בברכת הצלחה והורה לרבי גרשון אדלשטיין לשאת את המשא המרכזי.

הגרי"ג אדלשטיין אמר בדבריו כי "ואהבת לרעך כמוך. נציגי ציבור צריכים לעזור לכל מי שפונה גם אם הם אינם מצביעי דגל התורה, ובאמת דגל התורה עוזרים לכולם באהבת חסד מיוחדת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מכתב הגר
מכתב הגר"נ קרליץ

הגאב"ד הגר"נ קרליץ שיגר את ברכתו לבאי הוועידה וכתב: "הנני בזה לצרף ברכתי שתזכו להמשיך להרבות כבוד שמים ויהיה הברכה שרויה במעשי ידיכם".

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני תקף בחריפות את הרפורמים והצהיר כי הם לא יכירו בהם לעולם ועד וקרא לא לשתף עמם פעולה. "אנחנו קוראים לכולם להגיע למוסדות הקירוב, החילונים, המסורתיים ואפילו הציונים הדתיים, אבל לא לרפורמים, אין לנו שייכות איתם", אמר.

באשר לחינוך החרדי הצהיר גפני כי עצמאותו תישמר והבהיר כי לא יתאפשר למפקחים להיכנס. "לא ניתן למי שלא קשור לחינוך החרדי להתערב", אמר גפני והוסיף כי "אנחנו נמשיך בדרך הזו בדיוק כפי שהורה לנו מרן הרב שטיינמן".