אאא

לא בכדי זוכה השר יעקב ליצמן ליחס של הערכה, יש שיאמרו אף הערצה, בציבוריות הישראלית. סקר אחרי סקר מוכיח כי הציבור בישראל מעריך על עבודתו של השר החרדי במשרד הבריאות, לטובת הכלל.

לפני כחצי שנה, יצא שר הבריאות במהלך מפתיע ופרסם ב"כיכר השבת" וברשתות החברתיות את מספרי הטלפון וכתובות הדואר האלקטרוני של עוזריו, תוך שהוא קורא לציבור הרחב לפנות אליהם בכל בקשת עזרה וסיוע. הדבר התקבל בהפתעה גמורה בקרב רבים שלא האמינו כי תיתכן מציאות שיהיה קשר ישיר בין האזרח לשר בממשלה ללא הבירוקרטיה הידועה. 

פוסט שפרסם ביממה האחרונה שי אבוטבול ברשת החברתית פייסבוק, מוכיח כי אכן אין מדובר באגדה אלא במציאות אמיתית. בוטבול מספר על אמו המאושפזת שהייתה צריכה עזרה, ומחמיא לעוזרו של ליצמן יענקי טסלר שסייע לפתרון הבעיה באמצע הלילה.

"מילה טובה ממני לשר הבריאות יעקב ליצמן", כותב בוטבול, "אתמול בלילה ישבתי לצד מיטת אמי בבית החולים הדסה עין כרם, כבר יומיים שאימי ממתינה בחדר מיון למיטה במחלקת האשפוז. יומיים בהם אין לה פרטיות ופינה שקטה לנוח ממכאוביה. דיברנו עם הצוות הרפואי, הם אמרו שאין מיטות פנויות ועדיף שהיא תמתין במיון מאשר שתשכב במיטה במסדרונות בית החולים".

"במהלך שיחה עם חבר שיתפתי אותו במצב והוא נזכר לפני מספר חודשים פורסמה כתבה שהשר ליצמן אמר בה כי חולה שנתקל בבעיה מול הממסד הרפואי מוזמן לפנות אל עוזריו והם יסייעו לו לפתור אותה. מיד עם סיום השיחה, עשיתי חיפוש קטן בגוגל ומצאתי את הכתבה באתר כיכר השבת עם פרטי ההתקשרות של עוזריו".

"השעה הייתה אחת עשרה בלילה, לא רציתי להפריע לעוזריו בשעות המנוחה שלהם עם משפחתם אז שלחתי מייל לאחד העוזרים של השר, יעקב טסלר שמו, עם המקרה בתקווה שיראה את המייל בשעות הבוקר למחרת וינסה לעזור לנו. לא עברו 20 דקות מרגע שליחת המייל, התקשר אלי מר טסלר והודיע לי שהוא דיבר עם בית החולים וכי איש צוות יצא לסיור במחלקות בית החולים לחפש מיטה פנויה. לאחר כשעתיים נמצאה מיטה בבית החולים ועזבנו את המיון".

"האירוע הזה הותיר אותי עם חוויה חיובית, שר במדינת ישראל יורד אל העם ועושה הכל כדי לתת פיתרון לבעיות הקיימות במשרדו, אני מוריד את הכובע בפניו ומודה לו על השירות שהוא נתן למשפחתי. הלוואי וכל נבחרי הציבור שלנו ינהגו כפי שנהג השר ועוזרו מר טסלר, אני גאה שיש לנו שר כזה בממשלה".

"אני מצרף לפוסט את פרטי ההתקשרות עם עוזריו, אל תתביישו לפנות, הם נכונים לעזור לכל מי זקוק לעזרה מול הממסד הרפואי" הוסיף בוטבול לסיום.