אאא

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף ממשיך בימים אלו את ביקורו בארגנטינה במסגרת מסע חיזוק הקהילות היהודיות במדינה.

במהלך שהותו במדינה ביקר הגר"י יוסף במקום הפיצוץ בבניין הקהילה היהודית AMIA, ארגון הגג של קהילות היהודית בארגנטינה, וערך יחד עם יחד עם חברי ועד הקהילה ונשיא הקהילה טקס אזכרה ל-85 הנרצחים בסמוך לאנדרטה שהוצבה במקום לאחר הפיגוע.

במהלך הביקור אמר הראשון לציון: "עם ישראל עבר מאורעות קשים במשך אלפי שנות היסטוריה אבל אף אחד לא הצליח לשבור אותנו, העם הזה תמיד קם ובנה את עצמו מחדש, אני מבקר כאן במקום בו נרצחו יהודים רבים ונפצעו מאות, במקום בו מרכז הקהילה היהודית נהרס כליל ובמקומו עומד בגאון בנין רב מימדים המקיף פעילות עצומה של קהילה המעניקה שירות לכל אלפי היהודים בארגנטינה".

לדברי הרב: "אני רואה את החיים היהודיים הפורחים, את ההתפתחות ואת הפעילות הרבה, זאת ההמשכיות האמיתית של עם ישראל, אויבנו המבקשים להשמידנו רואים איך הקהילה היהודית בארגנטינה קמה מהשבר הגדול, גדלה והתפתחה ויצאה ממנו מחוזקת ועיניהם כלות, רק כך ינוצח הטרור, רק כך ידעו שונאי ישראל כי עם ישראל חי ומעשי הרצח שלהם לא ירתיעו אותנו".

בהמשך הביקור סקר הרב הראשי את פעילות הקהילה בתחומי החינוך והפצת התודעה היהודית וכן סיכם עם רבני וראשי הקהילה על הגברת שיתוף פעולה בין הרבנות הראשית לישראל לרבנות הראשית בארגנטינה בתחום הכשרות בתי הדין וכל יתר שירותי הדת. 

בסיום הביקור הדליק הגר"י יוסף נר לזכר הנרצחים ואמר קדיש לעילוי נשמתם.