אאא

דרמה לילית בשומרון: מאות יהודים ובהם עשרות ממשפחות מגורשי חומש ושאנור עשו דרכם הלילה (חמישי) לחגוג את יום העצמאות בישוב החרב שאנור, אך כוחות צבא ומשטר חסמו את דרכם. 

החסימות כללו מספר מחסומים בהם הוצבו שוטרים וחיילים וכן מספר חסימות של דרכי גישה הסמוכים לכפרים הערבים באזור, אשר נחסמו ע"י צה"ל מבעוד מועד.

המשפחות מסרו הבוקר כי "ב"ה לא שכחנו את ביתנו, אין יום יותר מתאים מאשר יום העצמאות בכדי לשוב הביתה ולעלות את הדרישה להשבת השליטה היהודית לשאנור, יום שמסמל את תחילת הריבונות היהודית בארצנו".

המשפחות הוסיפו כי "גם מי שתמך בהתנתקות מכיר היום בכישלון תכנית העקירה והגירוש, ואין שום סיבה, ביטחונית או מוסרית, שלא לאפשר לעשרות משפחות חומש ושאנור לשוב הביתה. אין דבר שמבטא יותר מכל את העצמאות היהודית מאשר לקבל את ההחלטה המתבקשת להקים מחדש את הישובים הפורחים של צפון השומרון. לצערנו היום נחסמנו, אך לא נשקוט עד להשגת מטרה זו", מסרו.

ח"כ בצלאל סמוטריץ אשר היה בדרכו לשאנור יחד עם המשפחות אמר כי "אין יותר מתאים מיום העצמאות בכדי לשוב לישוב שאנור ולחוג בו את עצמאותה של מדינתנו. אין צודקת מדרישת המשפחות, בע"ה עוד נזכה לשוב יחד לישובים ולחדש את עצמאותנו בכלל מרחבי ארץ ישראל. חג עצמאות שמח".