אאא

סמל נועם טובול, חייל הגדוד החרדי 'נצח יהודה' של חטיבת 'כפיר', קיבל היום (חמישי) את אות מצטיין הנשיא מנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ומהרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט, במסגרת טקס הענקת האותות לחיילים המצטיינים לרגל יום העצמאות שנערך כמידי שנה בבית הנשיא.

החייל, המשרת בפלוגה המסייעת של הגדוד החרדי, קיבל את האות בגין פעולתו בעת אירוע דקירה שהתרחש בחודש דצמבר בשנה שעברה, ליד היישוב נווה צוף שבגזרת בנימין. באירוע, בו נפצע קשה חברו לצוות, פעל החייל לנטרול המחבל הדוקר, תוך תפעול מעצור בנשקו. מיד לאחר מכן פנה החייל להגיש עזרה ראשונה לחברו שנפצע באירוע ובכך למעשה הציל את חייו.

באירוע הענקת אות מצטיין הנשיא הוענקו אותות הצטיינות ל-120 מחיילי וקציני צה"ל ביחידות השונות, בגין פועלם במהלך השנה החולפת. האירוע נערך במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל ואלופי המטה הכללי. מקבלי האות זוכים לקבל סיכה ייחודית אותה יענדו על דש בגדם.

מעמותת נצח יהודה, המלווה את חיילי הגדוד, נמסר כי "מסירותו ואומץ ליבו של החייל המצטיין מן הגדוד הם דוגמה ומופת לאומץ הלב והרעות של חיילי גדוד "נצח יהודה", הפועלים ימים כלילות על מנת להגן על חיי אזרחי המדינה ועל חיי חבריהם לגדוד, תוך שמירת קלה כבחמורה, ורושמים הצלחות גדולות, בסיעתא דשמיא".