אאא

המשטרה עצרה שלושה חשודים בסיוע למחבל שביצע את הפיגוע בעיר העתיקה לפני כשבועיים, פיגוע בו נפצע הרב ישראל לויבן, עת חזר מלימוד בכתל המערבי. יצוין כי המחבל עצמו נעצר שעות לאחר הפיגוע בתום מרדף נרחב בעיר העתיקה.

החשודים, תושבי העיר העתיקה, שכנגדם התגבשה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום בגין סיוע לאחר מעשה לעבירת פשע ושיבוש הליכי משפט.

ממצאי החקירה וכפי שמובא בכתב האישום, "מיד לאחר שהמחבל ביצע את פיגוע הדקירה ונמלט באחד הרחובות בעיר העתיקה פגש שניים מהנאשמים, אחד מהם ליווה אותו לכיוון שער הפרחים כדי להראות לו את הדרך, ובדרכם סיפר לו המחבל כי הוא זה שביצע את פיגוע הדקירה. כשהשניים ראו שהשער סגור ע"י השוטרים חזרו חזרה למקום, שם אחד החשודים אמר למחבל שהוא יעזור לו להימלט מהשוטרים ומהעיר העתיקה ונכנסו לתוך מתחם בתים במטרה להסתתר מהשוטרים והמצלמות".

לדברי המשטרה: "למתחם הגיעו שני החשודים האחרים, בהמשך לקח אחד מהם את המחבל לביתו שנמצא בסמוך למתחם, נתן לו בגדים להחלפה איפשר לו להתנקות מהדם ולהתחבא בביתו. עם הגעת השוטרים לאזור , אחד החשודים רץ מכיוון מתחם הבתים למקום מסתור המחבל ועדכנו כי המשטרה באזור ועליהם לברוח. החשודים העבירו את המחבל לבית סמוך שם הסתתר עד שנעצר ע"י כוחות המשטרה".

המשטרה תבקש היום מבית המשפט להאריך את מעצרם ועד תום ההליכים.