מי עדיף לחרדים שיצטרף לממשלה?
 
אאא

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, גילה נכונות להצטרף לממשלה והצהיר היום (רביעי) במהלך מסיבת עיתונאים בכנסת כי יהיה מוכן להתפשר עם המפלגות החרדיות במידה ויכנס לקואליציה. מיד לאחר מכן נקבעה פגישה עם נתניהו.

"העמדות שלנו ברורות ברור לנו שהמפלגות החרדיות הן חלק מהקואליציה", אמר ליברמן במסיבת העיתונאים. "מדברים על דברים סבירים, אנחנו היינו כבר חלק מקואליציה עם חרדים, אנחנו מדברים על דברים סבירים".

למרות זאת סירב להתייחס לנושא חוק הגיוס ולמאבק החרדים נגד 'צהר', בהם הוא תומך. 

במהלך מסיבת העיתונאים הצהיר ליברמן כי אם אכן נתניהו יציע לו את תיק הביטחון בנוסף לחוק עונש מוות למחבלים הרי שישקול בחיוב הצטרפות לממשלה. לדבריו, עד כה טרם התקבלה פניה רשמית: "אם אנחנו נקבל מענה לאותן סוגיות מרכזיות שדיברנו עליהן אז בהחלט יש על מה לדבר".

לדברי ליברמן: "אין לנו שום כוונה להלבין את כניסת מפלגת העבודה לקואליציה. אנחנו המחנה הלאומי האמיתי. יש לנו עמדות ברורות. קודם כל בתחום הביטחון, העלייה והקליטה. אם הדברים הללו באים בחשבון, ומוכנים לדבר איתנו, לא רק על תיק הביטחון, אלא גם על מדיניות ביטחון, עונש מוות, רפורמה פנסיונית, אני לא רואה שום סיבה למה לא לנהל את זה באופן ישיר - לא באישון לילה ולא דרך מתווכחים ולא דרך שליחים ולא באמצעות הדלפות".

זמן קצר לאחר מסיבת העיתונאים, שוחח ראש הממשלה נתניהו עם ליברמן וזימן אותו לפגישה שתתקיים בשעה 16:00 אחר-הצהריים.