אאא

לאחר שנכשל בצירוף 'המחנה הציוני' לממשלת נתניהו, קרא יו"ר המפלגה ח"כ יצחק הרצוג לחבריו לחזור לפסים של שיתוף פעולה וכינה את צירוף ליברמן לממשלה כ"ברית הקיצוניים".

בפתח ישיבת הסיעה, בה השתתפו כל חברי 'המחנה הציוני' - זאת לעומת הישיבה שכינה אמש שהוחרמה על ידי חלק מהחברים, אמר הרצוג לחבריו כי "עברנו תקופה לא קלה. אני שמח שהסיעה מתכנסת בהרכב מלא. השלב הזה מאחורינו ואני קורא ומבקש מכולם לחזור לפסים של שיתוף פעולה, לכידות, ומאבק משותף בברית הקיצוניים שמאיימת על עתיד המדינה".

"כבר אמרתי אמש בישיבת הסיעה שבה לובנו הדברים שכולנו בני אנוש ויכולים לעשות טעויות", הוסיף הרצוג. "אני עומד מאחורי הצעדים שעשיתי באמונה שלמה ולוקח עליהם אחריות. הציפיה של הציבור מאיתנו כעת היא להסתער ביחד, ולנהל את מאבקינו כנגד ברית הקיצוניים בכל הכח, בדרך עניינית ובכבוד הדדי".

הרצוג המשיך ואמר כי "יש לנו סיעה גדולה מאוד - 24 חברים וחברות. זו מתנה שההיסטוריה נתנה לנו - להילחם על עמדותינו ועל אמונותינו בכח פוליטי גדול וחזק, כח שיכול להתחזק ובוודאי שהוא אלטרנטיבה. יש פה סיעה מרשימה שכוללת את טובי חברות וחברי הכנסת. אני מציע שנדבר על העבודה המשותפת מכאן ואילך תוך תיאום פעולות מירבי בין כל חלקי הסיעה וחבריה. ביחד נסתער ונכבוש את היעד".