אאא

מתקפה: ראש הממשלה בנימין נתניהו יוצא הערב (שלישי) במתקפה נגד חדשות ערוץ 10 בטענה כי לא הסכימו לנציג מטעמו להגיע ולהגיב לדו"ח מבקר המדינה בפרשת הטיסות שלו, פרשה שנחשפה על ידי העיתונאי רביב דרוקר.

בעמוד הפייסבוק שלו כתב נתניהו: "נראה שזה בלתי נמנע שהכתבות בנושא דו"ח מבקר המדינה יהיו מגמתיות בצורה קיצונית ויתעלמו מעובדות בסיסיות. הגדיל לעשות ערוץ 10 שאפילו לא היה מוכן לאפשר לנציג מטעמי לייצג את עמדתי".

ראש הממשלה המשיך ועקץ: " דרוקר מראיין את קרא, קרא מראיין את דרוקר. איזון במיטבו...".

נתניהו האשים: "זהו עוד ניסיון של גורמים בתקשורת לפגוע בשלטון הליכוד. מה שהם לא הצליחו לעשות בקלפי הם מנסים לעשות באמצעים אחרים. אני מודה לציבור הרחב על התמיכה האיתנה בי. אמשיך לשרת אתכם נאמנה כראש ממשלת ישראל". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

דרוקר הגיב בפוסט שפרסם בפייסבוק כי "ראש הממשלה נתניהו פרסם לפני שעה שלה פוסט שעסק בדרך בה ערוץ 10 סיקר את דו״ח ביבי טורס של מבקר המדינה. הנה העובדות:

1. דרוקר לא ראיין את קרא וקרא לא ראיין את דרוקר. שנינו אכן הופענו בטור באותן תוכניות. 

2. מר נתניהו טוען שלא אפשרו לנציג שלו להופיע. בדקתי בתוכנית ״לונדון וקירשנבאום״. הם ביקשו על הבוקר מניר חפץ את אחד מעורכי הדין של נתניהו או את חפץ עצמו. התשובה: ״זה בלתי אפשרי כי הם הולכים למהדורות״. זמן קצר לפני התוכנית הציעו אנשי נתניהו חברי כנסת, ביתן ואוחנה, אבל במערכת התוכנית חשבו (ובצדק) שהם לא רלוונטיים לדו״ח.

3. אנשי המהדורה המרכזית דיברו כבר בבוקר עם דוד שימרון. הוא לא הסכים לראיון ערוך. לא סומך על העריכה שלנו. רצה שלא יערכו אותו. המהדורה רצתה שיופיע בשידור חי, אבל הוא סגר עם ערוץ 2. חשבו להקליט אותו עוד לפני הראיון בערוץ 2, אבל הוא כבר היה בדרכו לנווה אילן. עורך הדין השני, עו״ד ראבלו, מסר תגובה מצולמת, ששולבו במהדורה. מגישת המהדורה הקריאה גם תגובה כתובה של אנשי נתניהו. כשהתקרבה שעת המהדורה ביקשו אנשי נתניהו שאלקין או ביתן יתראיינו. ההחלטה (הנכונה, לדעתי) של המהדורה הייתה שמכיוון שאין להם שום קשר לדו״ח, אין סיבה לראיין אותם.

אני מרשה לעצמי לייצג את חדשות 10 ולהציע למר נתניהו לבוא בעצמו מחר להתראיין בשידור חי. הוא יקבל הרבה זמן להביע את עמדתו.