אאא

דונלד טראמפ המתמודד על נשיאות ארה"ב, הכריז כי "אין שום בצורת בקליפורניה" - אף שהמדינה נמצאת בבצורת רשמית לאחר שרשמה את ארבע השנים היבשות ביותר בהיסטוריה שלה, כולל כמויות שפל של גשם ושלג.

בעצרת שערך אתמול המתמודד הרפובליקאי לנשיאות, בפרזנו, קליפורניה, הוא אמר כי המנהיגים במדינה מנעו מים מהחקלאים בסנטרל ואלי לטובת הזרמתם לים, "כדי להגן על סוג מסוים של דג בגודל 7.5 ס"מ".

"אנחנו נפתור את בעיית המים. יש לכם בעיית מים מטורפת. זה מגוחך שהם מזרימים את המים לים", אמר טראמפ בעצרת שמשכה אלפי תומכים.

טראמפ קיים שתי עצרות בחירות בקליפורניה, במסגרת מסע ביקורים במערב המדינה, שמשכו גם כמות גדולה של מתנגדים - רבים בהם נשאו שלטים נגד תוכניתו השנויה במחלוקת לבנות חומה לאורך הגבול עם מקסיקו.

בנאום שנשא טראמפ במרכז כנסים בסן דייגו נעצרו כ-12 מפגינים, כולל אדם שטיפס על מחסומים. המשטרה גם דחפה את המפגינים כדי להרחיק אותם מהתומכים של טראמפ בסיום האירוע.

קליפורניה היא יצרנית התוצרת החקלאית המובילה בארה"ב. הבצורת מעוררת לא מעט מחלוקות על מים בין החקלאים והרשויות המקומיות. החקלאים בקליפורניה מתמודדים עם צמצום במים לתבואות, זאת בנוסף לכך שהמרעות של הבקר יבשו, והחוואים נאלצים במקום להאכיל אותם בתוספות חציר יקרות או למכור את חלק מהמרעה.