אאא

אם אתם עוקבים אחרי עיתונאים חרדים בטוויטר, בטח נתקלתם הצהריים (שני) במבול הגינויים והאשמות ב"טמטום ואטימות", זאת בעקבות ציטוט שהופץ בשם העיתונאי אברי גלעד שכביכול נאמר בתכניתו בגלי צה"ל, (לא. י.ט) ולפיו: "אם יהיו פחות ילדים במשפחה יהיה פחות אירועים כאלה" - זאת בנוגע לאסון באשדוד בו קיפח את חייו פעוט חרדי שנשכח ברכב.

בהודעה שהפיצו קווי נייעס בעיקר נכתב: "אברי גלעד בגל"צ על פטירת התינוק החרדי שנשכח ברכב: "אם יהיה פחות ילדים במשפחה יהיה פחות אירועים כאלה"".

עיתונאים חרדים במערכות שונות מיהרו לתקוף את גלעד. "התבטאות מפגרת", "כמה טמטום ואטימות" ו"הוא לא אנטישמי, הוא סתם טיפש שפולט שטויות" היו רק חלק מהתגובות הזועמות נגד גלעד.

ההודעה המפוברקת שהופצה ברשת (צילום מסך)
ההודעה המפוברקת שהופצה ברשת (צילום מסך)
הגדלה

אלא שהדברים לא נאמרו על ידי גלעד, לפחות לא כפי שצוטטו ברשת. מהאזנה לתכנית, הדברים שכן נאמרו על ידי גלעד היו: "לא הייתי רוצה להיות האבא ששכח באוטו, נכון שהוא מרגיש הכי רגוע מכל האנשים? שואל את עצמי לפעמים: יש כל מיני סוגים של הורים, יש הורים שמועדים שיקרה להם ויש שלא יקרו להם? הייתי בודק הפרעת קשב, הצעה למחקר, כמובן גם ריבוי ילדים. מנסים להמציא אפליקציות, כל מיני עניינים, התראה בנייד וכל מיני דברים. זה הרבה יותר גדול מזה".

לאחר שפורסם הציטוט המלא של גלעד, מרבית העיתונאים שתקפו אותו - התנצלו ומחקו את הציוץ שפרסמו נגדו.