אאא

בית הדין האזורי לעבודה פסק היום (שלישי) כי המדינה תפצה את עובד מעון רה"מ לשעבר גיא אליהו ב-120 אלף שקל, יחד עם חברת כוח האדם שדרכה הועסק, חברת קלינור.

אליהו תבע אמצעות עורכות הדין נעמי לנדאו ונאוה פינצ'וק-אלכסנדר, 650 אלף שקל פיצויים בטענה כי הועסק בתנאים פוגעניים ו"בשל הפרת חוקי העבודה".

בית הדין קבע בין היתר בפסק דינו להלן: "יש לקבל במלואה את טענת התובע כי היה חשוף להעסקה פוגענית במעון...".

נקבע כי חברת קלינור תשא בפיצוי של 10 אלף שקל והמדינה בפיצוי בגובה 65 אלף שקל עוגמת נפש. קלינור תשלם בנוסף 15 אלף שקל פיצוי בשל אי מתן הודעה לעובד. ופיצוי עקב אי הפרשה לקרן פנסיה בגובה 4,992 שקל. המדינה וקלינור יפצו את התובע ביחד ולחוד על הפרת הוראות חוק שעות עבודה ומנוחה בסך 25 אלף שקל. ופיצוי הוצאות לתובע מטעם המדינה בסך 7,500 אלף שקל וקלינור בסך 5,000 שקל.

בשבוע שעבר דחה בית הדין הארצי לעבודה את בקשתה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לפסילת השופטת שדנה בתביעת גיא אליהו.

שופטת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים דיתה פרוז'ינין היא השופטת שפסקה בתביעתו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, תוך שהיא מותחת ביקורת חריפה על התנהלותה של רעיית ראש הממשלה כלפי העובדים ואף חייבה את המדינה בפיצוי.

השופטת פרוז'ינין היא גם השופטת הדנה בתביעה נוספת שהוגשה על ידי עובד לשעבר במעון ראש הממשלה, גיא אליהו שתבע 650 אלף שקלים פיצויים בטענה כי הועסק בתנאים פוגעניים ו"בשל הפרת חוקי העבודה".

לאחר קבלת פסק הדין בעניין נפתלי, ובמקביל לבקשות ערעור שהוגשו על פסק דין זה מכל הצדדים כולל מצידה של נתניהו, הגישה רעיית ראש הממשלה בקשה לפסילת השופטת פרוז'ינין בתיק אליהו. לשיטת נתניהו, פסק הדין שניתן בעניינו של נפתלי "נועל" את השופטת ומחייב אותה לתת פסק דין זהה בעניינו של אליהו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

השופטת פרוז'ינין דחתה בחודש שעבר את בקשת הפסילה שהוגשה על ידי נתניהו באמצעות דר' יוסי כהן. "היעלה על הדעת כי המותב ייפסל כאשר בתיק מתעוררות שאלות נוספות שאינן נוגעות לנתניהו, והצדדים להליך לא ביקשו כלל את פסילת המותב?", כך כתבה השופטת בהחלטתה.

אולם נתניהו לא ויתרה והגישה בקשה נוספת לפסילת השופטת לבית הדין הארצי לעבודה. נשיא בית הדין הארצי לעבודה, השופט יגאל פליטמן, דחה את בקשתה ואף השית עליה הוצאות אישיות.

בית הדין הטיל על נתניהו הוצאות בגובה 4,000 שקל - 2,000 שקל למדינה ועוד 2,000 לאליהו.

השופט פליטמן הבהיר בפסק הדין כי לא מצא שיש "נסיבות אובייקטיביות המעלות חשש למשוא פנים מצד בית הדין האזורי לעבודה" וכי לא מדובר במקרה חריג המחייב את התערבותו.