אאא

לפני למעלה משבועיים התריע ארגון יד לאחים, על בסיס מקורות בתוככי הקהילות המיסיונריות, כי אנו עומדים לפני תחילתו של קמפיין מיסיונרי רחב היקף שאליו גויסו במיוחד קבוצות מיסיונריות-נוצריות מחו"ל.

לא חלפו אלא ימים אחדים ותושבי ערים שונות גילו כי מיסיונרים רבים עומדים בצמתים ובגשרים מרכזיים על צירי התנועה כשהם פורשים שלטים בעלי מסר מיסיונרי מובהק בניסיון להפיל יהודים תמימים ברשתם. פעילי יד לאחים קידמו את פניהם עם פעילות הסברה שקראה לעוברים ולשבים שלא ללכת שבי אחר הפרסום מוליך השולל. 

לפי ידיעות המגיעות מהשטח, מתמקדים המיסיונרים ביומיים האחרונים בעיקר בערים בית שמש ומודיעין. אתמול (שני) בשעות הבוקר הופתעו תושבי שכונות רבות במודיעין לגלות בלונים שנקשרו לרכביהם במהלך הלילה. על הבלונים הודפס מסר ומספר טלפון של מוקד מיסיונרי ליצירת קשר.

התושבים שזעמו על ההתגרות המיסיונרית שפוגעת ברגשותיהם, עברו בכל הרכבים וניקבו את הבלונים עם סיכות שבידיהם. 

התושבים הנזעמים עברו וניקבו. צילום: דוברות יד לאחים.
התושבים הנזעמים עברו וניקבו. צילום: דוברות יד לאחים.
הגדלה

כמו לא היה די בכך, עליית מדרגה בהתגרות המיסיונרית נרשמה גם בבית שמש. תושבים חרדים נחרדו לגלות כי מיסיונרים עוברים מדלת לדלת ומחלקים חומרים מיסיונרים שנראים כחומרי הסברה תורניים. פעילות זו התמקדה בשכונות רמה ב', רמה ג', קריית בעלזא ויפה נוף.    

ביד לאחים מעלים על נס את שיתוף הפעולה וההירתמות של הציבור הרחב לבלימת הקמפיין המיסיונרי. בארגון מספרים כי בכל יום בשבועיים האחרונים, החל משעות הבוקר המוקדמות, מציפים עשרות טלפונים את מוקד החירום של יד לאחים ויהודים טובים מבקשים להעביר מידע מדויק על מיקומם של המיסיונרים.

המידע הזה מאפשר לצוותי יד לאחים המוזנקים למקום לא לבזבז זמן מיותר ולהגיע מיידית הישר למוקדי הפעילות המיסיונריים. 

במחלקה למאבק במיסיון של יד לאחים מדגישים כי הקמפיין המיסיונרי בעיצומו וכי הציבור נקרא להמשיך לדווח למוקד החירום.

מספר הטלפון:  1800-620-640 והוא זמין ומאויש 24 שעות ביממה לכל קריאה.