אאא

על אף התנגדות המפלגות החרדיות, נתניהו חזר אתמול (רביעי) שוב על המחויבות שלו להסדר בכותל המערבי, שכולל בתוכו את "הכותל הרפורמי" - כך לטענת ראשי הרפורמים והקונסרבטיבים בארה"ב שנפגשו עם ראש הממשלה.

העיתוי הוא, כחמישה חודשים אחרי שאושר "הכותל הרפורמי" בממשלה, וביום האחרון שאיפשר בג"ץ להגיב לעתירה בענין. בג"ץ, להערכת כל הגורמים המעורבים בנושא, עשוי לטרוף את הקלפים מחדש ולנטרל את הניסיון של ראשי המפלגות החרדיות והרבנים הראשיים להגיע לפתרון בהסכמה. בשל כך, המדינה הגישה לבג"ץ בקשה לארכה נוספת, בעיקר משום המבוי הסתום אליו נקלע המשא ומתן בסוגיה הרגישה והמורכבת.

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה נתניהו הדגיש את מחויבותו למציאת פתרון בנושא הסדרי התפילה בכותל והבהיר לראשי התנועות את הקושי הרב ליישום החלטת הממשלה וכי הוא פועל בנושא. במסגרת זו מינה לפני כחודשיים את מנהל לשכתו דוד שרן, לנסות ולגבש הסכמות ליישום החלטת הממשלה. שרן פועל בהתאם להנחיית ראש הממשלה. שרן הודיע לראשי התנועות כי נדרש פרק זמן נוסף על מנת למצות את גיבוש ההסכמות למתווה שחובר על ידי הצוות המייעץ".

כזכור, מוקדם יותר נחשף ב"כיכר השבת" כי ראשי המפלגות החרדיות הוזמנו לסיור ברחבת הכותל הרפורמי, כשראשי המפלגות הגיעו לראות מקרוב את נקודות המחלוקת במתווה שאושר, זאת כאשר חלקם לא מונחים בפרטים ואינם מתמצאים בפרטי המתווה והמחלוקת.

בכיר מאוד המעורה במתווה אמר ל"כיכר השבת": "אנחנו רחוקים מהסכם, אין שום התקדמות, היציאה לשטח נובעת רק מהרצון שראשי המפלגות יבינו על מה הם דנים, הם לא הכירו את הפרטים".