אאא

בתום חקירה שנמשכה מאז שעות הבוקר המוקדמות, שחררה המשטרה בערבות כספית את שלושת החשודים בפרשת השחיתות והחשדות למתן תעודת כושר לרבנות לבכיר בעיריית ראשון לציון המקורב לש"ס. בכיר במשטרה הדגיש כי השחרור לא מעיד על כלום וכי "החקירה תימשך בימים הקרובים".

כי שדווח מוקדם יותר ב"כיכר השבת", החקירה מתנהלת ביחידה הארצית של משטרת ישראל. החוקרים עיכבו הבוקר (שני) לחקירה בכיר לשעבר בעיריית ראשון לציון, המכהן כיום כחבר מועצת העיר, בכיר במחלקת בחינות והסמכה ברבנות הראשית וחשוד נוסף בגין חשד לביצוע עבירות שוחד ומרמה. מעורבים נוספים נחקרו בשבועות האחרונים, חלקם באזהרה.

במסגרת הפעילות, ערכו שוטרי היחידה הארצית חיפושים בבתיהם של חלק החשודים ובמשרדיהם, לרבות במחלקת הבחינות וההסמכה ברבנות הראשית. במשטרה מציינים כי החקירה בראשיתה ונמשכת.

מ'הרבנות הראשית' נמסר בתגובה כי "הרבנות הראשית לישראל מקפידה על נהלי עבודה תקינים בכל מחלקותיה וענפיה, לאורך כל השנים בניהול תקין וראוי.

"מרגע שנודע לרבנות על דבר החקירה, המתמקדת בשנת 2011 הודענו למשטרה שנשתף פעולה ככל שנידרש. אנו מאמינים ומקוים שיוסר החשש לביצוע מעשים לא תקינים על ידי הגורמים ברבנות".