אאא

הראשל"צ ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה עמאר, אומר הערב (שלישי) בשיחה ל"כיכר השבת" כי הוא מתנגד לכל הסכם עם הרפורמים ומכחיש את השמועות כי נרשמה התקדמות במגעים למתווה.

הערב (שלישי), הגיע הגר"ש עמאר לתפילה ברחבת הכותל המערבי ולאחריה נפגש באקראי עם רב הכותל הגאון רבי שמואל רבינוביץ ששוחח אתו בנושא ועדכן על ביטול המתווה הקודם. הגר"ש רבינוביץ הזמין את הגר"ש עמאר לסיור ברחבת הכותל הרפורמי בכדי לבחון מקרוב את הנושא.

בשיחה עם "כיכר השבת" אומר הגר"ש עמאר: "אמרתי לרב רבינוביץ שגם אם גדולי ישראל יגידו שצריך לעשות אתם הסדר, אני אישית, ההבנה שלי היא נגד. אבל אם גדולי ישראל יגידו אני מוריד את הראש, אם עושים הסדר אז שלא יהיה באותו הנוסח".

נשות הכותל, ארכיון (מתוך פייסבוק)

לדברי הרב עמאר: "גם אם עושים הסדר - שזה לא יהיה עם הממשלה, שלא תהיה הכרה ממשלתית. גם לא להגיד שמותר להם כך או כך, חס ושלום. צריך למצוא נוסח שזה יהיה כמו עסקה בין שני חברות".

הרב עמאר הוסיף: "אמרתי שיתייעצו חברי הכנסת עם גדולי הדור ונשמע מה אומרים, אבל לא היה שום הסכמה, להיפך - אמרתי שדעתי היא שלא להגיע להסדר. אבל אם גדולי הדור יגידו אחרת, אני מכופף את ראשי. אסור שתהיה הכרה ממשלתית". 

"דיברנו דברים כלליים, לא נכנסנו לשום פרט. חס ושלום לא הייתה שום הסכמה, אני לא יודע על מה מדברים, לא שמעתי. אנחנו צריכים לשמוע קודם אם גדולי הדור בכלל אומרים שצריך להגיע להסדר" הוסיף רבה של ירושלים.