אאא

"הייתי כמו חיית טרף, צמצמתי טווח תוך כדי שאני דורך את הנשק. ידעתי שיש מחבל באזור הזה, אבל לא יריתי עד שזיהיתי אותו בעיניים שלי". א', המאבטח שתועד יורה באחד המחבלים שביצעו את פיגוע הירי במתחם שרונה, תיאר בשיחה עם ynet הרגעים הדרמטיים שבהם רדף אחר אחד משני הרוצחים המבוקשים במדינה.

"אני תופס מחסה בין העמודים. נכנס, עושה סריקה, לא רואה אף אחד עדיין, ואז אני שומע צרור", מספר א'. "הייתה המולה והיה קשה לראות. ידעתי שאני לא יורה במחבל גם אם אני מזהה אותו, כי אני יודע שיש המולה סביבו. רק כשאני מזהה בהמשך מישהו בורח עם נשק, אני מבין שזה הוא - וזה לא היה נשק רגיל, אלא נשק אוטומטי".

ברגע שא' זיהה את המחבל, הוא פתח בריצה אחריו, אלא שאז קרה דבר בלתי צפוי. "רדפתי אחריו, התחלתי במצוד. אני רץ אחריו, מצמצם טווח, עומד, בא לירות כדור, אבל אז יש לי מעצור בנשק. זה היה ליד מסעדת בנדיקט. זרקתי את המחסנית, שלפתי עוד אחת, דרכתי, רצתי והמשכתי לרוץ".

המחבל בינתיים החל להתרחק, אך א' לא ויתר. "הוא פתח פער, אבל המשכתי לצמצם. הוא כנראה התעייף כבר. לא ידעתי אם יש עליו נשק, ובאזור שבו היה חושף שמעתי נפילה של איזה כלי. לא ידעתי מה זה היה, אבל המשכתי לרוץ אחריו".

בפיגוע נרצחו ארבעה ישראלים: עידו בן ארי תושב רמת גן בן 42, אילנה נבעה בת 39 מתל אביב, מיכאל פייגה בן 58 מרמת גן.

שני המחבלים הפלסטינים שביצעו את הטבח הם בני דודים בני 21 מהעיירה יטא שליד חברון. גורמים במנגנוני הביטחון הפלסטיניים מסרו ל-ynet כי השניים נעדרו מבתיהם במשך יומיים לפני ביצוע הפיגוע. במנגנוני הביטחון של הרשות ציינו כי לא עלה כל חשד לגבי כוונות שני המחבלים, מכיוון שמדובר היה בפרק זמן קצר יחסית של היעדרות, וכי בכל יום מתקבלות תלונות שגרתיות של בני משפחה שמתלוננים כי קרוביהם נעלמו.