אאא

עם קליע בראשו, חזר אחד מפצועי הטבח בשרונה לזירת הפיגוע: אסף בר מחיפה (27), שספג שני כדורים בראשו בפיגוע בתל אביב בשבוע שעבר ושוחרר לביתו מבית החולים איכילוב, שב למסעדת בנדיקט, בה סעד בעת ששני המחבלים הפלסטינים החלו בירי ללא הבחנה.

"זה המקום שבו ישבתי. ומולי צמד המחבלים בשולחן שם", שחזר הערב (יום ג') בר. "מוזר לי להגיע לפה. כל הציוד האישי שלי פה, הארנק שלי. רציתי לראות ולנסות להיזכר. זה סוג של סגירת מעגל לשבוע המטורף שהיה לי. עדיין יש לי כאבים, אבל אחרי הבדיקות של הבוקר אמרו שאחזור לעצמי בסופו של דבר".

לדברי בר, הוא היה אמור להתחיל אתמול עבודה חדשה: "עכשיו המטרות הן לחזור ללימודים ולסיים את התואר, לחזור לחיות. דגש על לחיות. לפני כמה ימים הייתי פה עם כדור בראש וזה נראה מובן מאליו, אבל זה לא. כשאני משחזר מה קרה זה מצמרר אותי. אני ניצלתי בנס אבל ארבעה נרצחו. ניסיתי כמה שיכולתי לדבר עם הפצועים ולא יכולתי".

אסף בר משחזר (צילום: ירון שרון - ynet)

לזירת הפיגוע בשרונה הוא הגיע עם קליע בראשו, לאחר שהמנתחים החליטו לא להוציאו. "הכדור לא נכנס לגולגולת וככה אני חי, זה מה שהציל אותי. אם זה היה כלי נשק יותר סטנדרטי וחדיש לא הייתי כאן". הוא סיפר כי עד כה לא צפה בסרטוני הפיגוע, "כי זה יעשה לי רע. אני מאמין שיגיע הזמן שאוכל לצפות בהם".

בר מתח ביקורת על הממשלה: "חשוב לי שדברים כאלה לא יחזרו. צריך להגן על אזרחי המדינה, זה הדבר הכי בסיסי. הביקורת היא כלפי מי שאחראי על הביטחון פה במדינה. באתי באותו הלילה עם חברה שלי לאכול משהו ולהירגע. ואני זוכר שישבתי פה והחלה ההמולה. אני רק עכשיו מתחיל לעכל. אני חושב שייקח זמן עד שאבין מה קרה. אני לא אתן לטרור לקבוע בשבילי. אני אמשיך לצאת למסעדות ולבלות, זה לא יעצור אותי".