אאא

מתקפה חריפה נגד ח"כ משה גפני: היחסים בין יו"ר כולנו ושר האוצר משה כחלון ליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אינם טובים בלשון המעטה. בחודשים האחרונים מבקש כחלון "להתפטר" מגפני ומנסה לשכנע אותו לעבור לתפקיד אחר, בין היתר הוא הציע לו כפי שפורסם לאחרונה לכהן כשר הכלכלה במשרד מורחב, אולם גפני סרב. לדברי בכירים באוצר, הסיבה למשבר בין השניים אינה קשורה לכחלון - אלא למאבק פנים חרדי וליחסים מעורערים עם ראשי אגף התקציבים. 

בכיר מאוד במשרד האוצר התבטא הערב (רביעי) בצורה חסרת תקדים נגד ח"כ גפני, וטען כי הוא "עושה הכל בכדי לתקוע מקלות בגלגלים של משרד האוצר".

מדברי הבכיר שהגיעו לידי "כיכר השבת": "הוא חושב שלהחניף לסתיו שפיר ושלי יחימוביץ' זה מה שיעשה אותו גדול כמו ליצמן. הוא מתוסכל, מילה שלו זו לא מילה, אי אפשר לסמוך עליו".

הבכיר הוסיף: "הוא לא יכול לקבל אף אחד עם כוח, כל פעם שיש לו אפשרות ורוב הוא יעשה צרות. כשאין לו רוב הוא נהיה 'מקצועי', יש לו עדיין את ה... הוא שונה מליצמן. עם אריה דרעי וליצמן וכל החרדים אנחנו מתנהלים מצוין, רק עם גפני יש לנו בעיות, שילמד מליצמן מה זו התחייבות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הבכיר טוען:
הבכיר טוען: "עם ליצמן וכל החרדים אנחנו מתנהלים מצוין, רק עם גפני יש לנו בעיות" (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
הגדלה

בהמשך הדברים החריפים שהגיעו לידי "כיכר השבת", התייחס הבכיר לעתיד היחסים מול גפני: "כל פעם זה יגיע למצב של משבר, כל פעם. עכשיו נעשה איתו 'שולם', אבל עוד שבועיים הוא שוב יחניף לסתיו ושלי ושוב יהיה משבר, אי אפשר להתנהל כך".

לדבריו: "משה (כחלון. י.כ) קורבן בכל הסיפור הזה, מדובר בכלל במלחמה פנים חרדית. גפני רוצה להראות שהוא מביא הישג של "מאה מיליון לעולם תלמידי הישיבות", אז הוא מייצר משבר עם אגף התקציבים; מכניסים את משה לתמונה כאילו הוא חלק מהמשבר ומציגים לציבור כאילו הוא (גפני. י.כ.) הביא תקציב - בזמן שבכל מקרה זה היה מגיע, זה חלק מההסכם, הקרדיט של ליצמן ואייכלר לא פחות משל גפני, זה הסכם קואליציוני".