אאא

הבוקר (שני) נודע, כי במסגרת חקירה משולבת, עצרה הבוקר משטרת ישראל 19 חשודים ועיכבו נוספים לחקירה, בגין חשד לביצוע שורת עבירות מרמה, מס והלבנת הון בהקשר לשירותי כח אדם. במסגרת הפעילות הבוקר, ערכו הכוחות חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ותפסו מסמכים, חומרים רלוונטיים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשות חילוט.

על פי החשד, חברו מספר גורמים, חלקם עוסקים בתחום מתן שירותי כח אדם, לגורמים שבבעלותם בתי עסק מורשים למתן שירותי מטבע, אחד מהם אף נסחר בבורסה כחברה ציבורית ויצרו מנגנון שיטתי של דיווחים כוזבים, ניפוח עסקאות, הפקה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות והמרת כספים, זאת על מנת להפיק רווחים במרמה ולהונות את רשויות המס והביטוח הלאומי וכן את אגף ההסדרה במשרד הכלכלה שהוא הרגולטור בתחום שירותי כח האדם. על פי החשד עומד היקף העבירה המוערך על למעלה מ-200 מיליון שקלים.

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, עבירות על חוק המע״מ ועבירות על פקודת מס הכנסה, ועבירות של זכויות עובדים ובהתאם להתפתחות החקירה יובאו מי מהחשודים לדיון בבית המשפט בבקשה להארכת מעצרם בהמשך.

החקירה מנוהלת בצוות חקירה משותף של משטרת ישראל, רשות המסים, המוסד לביטוח לאומי, משרד הכלכלה והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור.

יצויין כי גורמי הרשות לניירות ערך עודכנו כנדרש בפרשייה זו, בשל העובדה כי אחת מנותני שירותי המטבע שעל פי החשד מעורבת בפרשה היא חברה ציבורית.