אאא

הכונס הזמני לנכסיה של ענבל אור, עו"ד איתן ארז, פנה לביהמ"ש בבקשה להוציא נגדה צו מאסר על רקע ביזיון בית המשפט, זאת לאחר שהגישה פרטים שגויים על קרקע שבבעלותה, לטענתו.

עו"ד ארז ציין בבקשתו כי בחודש שעבר הגישה אור הודעה על מצבת נכסיה ובמסגרתה הצהירה, בין היתר, כי בבעלותה מגרש בבאר שבע. אולם, לפי הכונס הזמני, מבדיקה שערך בעניין עלה כי פרטי הקרקע עליהם הצהירה "אינם תואמים וכי למעשה נמסרו פרטים שגויים". לדבריו, הוא פנה לאור בבקשה לקבלת פרטים מלאים אודות המגרש, לרבות הגוש והחלקה, כתובת, הסכמים שנעשו ביחס אליו וכן הלאה – אך לא קיבל את הפרטים.

בהמשך, פנה עו"ד ארז לבית המשפט ובעקבות כך הורה השופט איתן אורנשטיין לאור להגיב לדברים ואף ניתנה לה אורכה לכך. אולם למרות זאת, אור לא השיבה לטענות. ארז ציין כי פנה פעם נוספת לביהמ"ש, אז ניתנה החלטה של השופט אורנשטיין המורה לאור להגיב בתוך 10 ימים. גם הפעם אור לא מסרה את תגובתה ולפי הכונס הזמני דרישה נוספת אליה לא זכתה להתייחסות "עד למועד זה", ציין הכונס הזמני, שהוסיף שהדבר מעכב את המשך בדיקת מצבת הנכסים.

על כן מבקש הכונס כי בית המשפט ישתמש בפקודת ביזיון בית המשפט ויוציא נגדה צו מאסר. "יש לכוף במאסר לכל יום בו תפר ותמשיך להפר את הצו השיפוטי", כך נכתב בבקשה. לאחר חילוף נוסף בעורכי דין, מיוצגת כיום אור על ידי עוה"ד יעקב וינרוט ואוריאל זעירא כשגם הייעוץ התקשורתי שלה התחלף והיא מיוצגת כיום על ידי יואב צור.

בתגובה לבקשת הכונס נמסר מטעמם: "ענבל אור שלחה את הפירוט לבית המשפט ומאחר והוא לא התקבל, היא תעביר אותו, באישור שקיבלה מבית המשפט, עד לתאריך ה-27 לחודש זה".