אאא

היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרת ישראל, סיימה את חקירתה לגבי החשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים על ידי פרח לרנר, יועצת בכירה במשרד ראה"מ.

כזכור, כבר כשהחקירה החלה ביולי 2015 לבקשת היועמ"ש לממשלה דאז יהודה וינשטיין, בחשד כי לרנר פעלה בניגוד עניינים במסגרת תפקידה, היא הושעתה מכל פעילות פוליטית ואחרת במשרד ראש הממשלה.

עדויות רבות נגבו ומסמכים בהיקף נרחב נתפסו, במסגרת החקירה באזהרה של היועצת פרח לרנר. עם סיום החקירה, גובשו ראיות לכאורה לפעילות בניגוד עניינים והעברת מידע שאינו נגיש לציבור לבעלה, אבי לרנר, בעל משרד יח"צ מוכר במגזר הדתי לאומי, בהתייחס לגורמים שהיו בהתקשרות עסקית עמו.

המשטרה העבירה את כלל הממצאים, תשתית הראיות לכאורה והחומרים שנאספו, לעיון והחלטת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, שליוותה את החקירה הרגישה כבר מראשיתה.

עו"ד רועי בלכר ממשרד גולדפרב זליגמן, בא-כוחה של גב' פרח לרנר, מסר בתגובה: "גב׳ לרנר היא עובדת ציבור מסורה, חרוצה וישרה, שעבודתה זוכה לשבחים רבים, הן של גורמים מכל גוני הקשת הפוליטית, והן של גורמים מקצועיים בכל משרדי הממשלה. החקירה בעניינה בנוגע לניגוד עניינים אפשרי נמשכת כבר 8 חודשים, וזאת כאשר מלכתחילה לא היה מקום לבדיקת העניין במישור הפלילי. אין לנו ספק, שלאחר שהפרקליטות תלמד את תיק החקירה היא תגיע למסקנה שלא נפל רבב בכל התנהלותה של גב׳ לרנר".