אאא

בעקבות ההרעלה בגן הילדים בבאר יעקב עליה דווח ב"כיכר השבת", פתח משרד הבריאות בחקירה על מנת לבדוק את הנסיבות שבעטיין הגיעו לבית החולים 36 פעוטות ו-2 מבוגרים, אחרי שאכלו טונה של המותג ויליגר השייך לקבוצת "נטו".

על פי ההערכה, תוקף הטונה לא פג - תוקף ולכן דגימות נשלחו למעבדות במטרה לבחון אם הבעיה היא בתהליך הייצור או האחסון.

בגן הילדים מספרים, כי הטונה מתקבלת בימי ראשון באריזות ואקום גדולות, ושהיום פתחו אריזה שקיבלו בשבוע שעבר. האריזה הפתוחה נשלחה למעבדה באבו כביר. שתי אריזות נוספות שנמצאו בגן, סגורות, יישלחו מחר לבדיקה.

כזכור, אתמול (שלישי) פונו שמונה פעוטות בני שנתיים ושלוש לבית החולים אסף הרופא, לאחר שפיתחו תגובה אלרגית חריפה, ככל הנראה בשל אכילת דג טונה מקולקל.

פרמדיקים של מד"א פינו אותם במצב קל והם סובלים מפריחה, גרד ואדמומיות בגפיים ובפנים. 28 פעוטות ושני מבוגרים שאכלו גם הם מהטונה ולא פיתחו תגובה, נלקחו אף הם לבדיקה בחדר המיון.

בבית החולים מעריכים, כי מדובר כנראה בהרעלת היסטמין. הרעלה שכזו גורמת תוך דקות לתסמינים כמו בחילות, הקאות, יובש בפה, גירודים, דפיקות לב, קוצר נשימה, כאבי ראש ונפיחות בפה, בשפתיים ובלשון. בבית החולים יבחנו אם הפעוטות יוכלו להשתחרר בקרוב לבתיהם או שהם עדיין זקוקים לקבלת תרופות והשגחה.

מ"נטו", יצרנית המותג ויליגר, נמסר בתגובה: "המוצר האמור הוא טונה ויליגר 1 קילוגרם בשקית, המיועד בעיקר לשוק המוסדי (כגון אולמות ארועים, חברות קייטרינג, בתי מלון וכו׳). סלט הטונה שהוכן תוך שימוש במוצר נלקח לבדיקה על-ידי משרד הבריאות, טרם ידוע אם הגורם לבעיה במוצר, במרכיבים אחרים כגון מיונז או בדרך האחסון והטיפול במזון. משרד הבריאות בודק את הנושא ובמידת הצורך החברה תפעל בהתאם להנחיותיו".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "המקרה דווח למשרד, וצוות הלשכת במחוז מרכז החל בחקירה אפידמיולוגית".