אאא

המשטרה הגישה אתמול (ד') כתב אישום נגד איש העסקים אילן בן דב ולפיו הוא נהג בשכרות וסירב לבדיקה. בא כוחו, עו"ד עופר חורש: "אנחנו נוכיח שהוא לא היה שיכור ולא סירב לבדיקה".

בן דב עוכב במהלך סוף השבוע שבר באזור נמל תל אביב על ידי שוטרים מאגף התנועה שביקשו לבצע לו בדיקת שכרות. לאחר שסירב לעבור את הבדיקה, כך לטענת המשטרה, הוא אף אמר לשוטרים: "אתם לא יודעים עם מי יש לכם עסק".

מיד לאחר מכן נשלל רישיונו של בן דב והוחרמה מכונית המרצדס היוקרתית שברשותו. כעת הוגש נגד בן דב כתב אישום ובו נכתב כי "נהג ברכב בהיותו שיכור, סירב לתת דגימה של אויר ינשוף לפי דרישת שוטר". העבירה המיוחסת לאיש העסקים היא סירוב לבדיקת שכרות ומשפטו יתקיים כבר בשבוע הבא.

עוד בטרם הוגש כתב האישום פנה בן דב לבית המשפט לתעבורה בתל אביב בדרישה שיחזירו לו הן את רישיונו והן את מכונית המרצדס שהוחרמה ממנו. "נטען כי אין בידי המאשימה ראיות לכאורה להרשעתו ולפסילתו של בן דב", נכתב בבקשותיו לבית המשפט.

לפי גרסתו של בן דב הוא לא סירב לתת בדיקת נשיפה ואף נשף למכשיר הינשוף 3 פעמים. "כאשר מסר לו המפעיל כי הנשיפה לא מספיק טובה", כך נכתב לבית המשפט, "הסביר בן דב כי הוא סובל ממחלת ריאות והוא מבקש שתינתן לו הזדמנות נוספת לנשוף ואף שייקחו אותו לבצע בדיקת דם, אך השוטרים סירבו לכל בקשותיו".

בא כוחו של בן דב, עו"ד עופר חורש מסר: "אילן בן דב לא סירב לתת בדיקת שכרות, כל הדברים יתבררו במהלך המשפט. אנחנו נוכיח שהוא לא היה שיכור ולא סירב לבדיקה. בן דב שיתף פעולה עם המשטרה ואף ניסה לנשוף מספר פעמים אך לא צלח עקב מצב בריאותי".