אאא

כבר זמן רב ששורר מתח בין השרים ליברמן ובנט. אמש (מוצאי שבת), זה כבר חדר אל תוך דיוני הקבינט. במהלך הדיון קטע שר הביטחון אביגדור ליברמן את רצף שאלותיו של שר החינוך נפתלי בנט: "אני מורה לך לא לענות לו", אמר ליברמן לאחד הקצינים הבכירים בקבינט.

ליברמן גם עקץ: "לא ייתכן ששרים יוצאים לתקשורת עם תכניות לקבינט. לא זכור לי ששמענו על תכנית 5 יחידות מתמטיקה לפני שהוצעה".

עוד קודם לכן יו"ר הבית היהודי בנט מתח ביקורת והציג פערים בין הצהרות הממשלה ובין המצב בשטח והדבר גרם לאווירה טעונה. עוד לפני כינוס הקבינט דרש בנט להקדים אותו ליום שישי ולא להמתין עד צאת השבת. הוא הגדיר את הנושא "פיקוח נפש" ואמר שהטרור לא ימתין לצאת השבת.

גורמים בסביבת בנט מתחו זמן קצר לפני הישיבה ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה ועל המדיניות הרופסת, וטענו כי אין הרתעה והמחבלים הנוקטים בטרור כלל לא מפחדים: "הפעולות כרגע הן מעטות מדי ומאוחרות מדי ולא יעצרו את הטרור הויראלי". הם אמרו ותרמו מן הסתם למתיחות הקיימת גם כך מאז מינויו של ליברמן לשר הביטחון אל מול עיניו הכלות של בנט שהתיק הבכיר הובטח לו ערב הבחירות על ידי נתניהו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עו טענו בסביבת בנט, כי ההסכמות שאליהן הגיעו נתניהו וליברמן כחלק מהתמודדות עם הטרור עוסקות בעניין ממוחזר והוסיפו כי מדובר בהחלטות ישנות, בהן הפשרת בנייה בקריית ארבע.

"בעוד אנו אבלים", אמרו מקורבי בנט, "משפחות הרוצחים חוגגות ועתידות לקבל משכורת חודשית גדולה. יש כאן טרור ויראלי מסוג חדש הדורש פעולות חדשות. המשך בפעולות המיושנות לא יבלום את הטרור. הגיע הזמן לשינוי כיוון רדיקלי. השר בנט לא יסתפק בתגובה רפה ומיושנת והוא יציג בקבינט את תכניתו המקיפה לבלימת גל הטרור הויראלי".

מלבד דברי ליברמן בדיון, המתיחות באה לידי ביטוי גם בדברים שאמר הבוקר השר יואב גלנט (כולנו) ל-ynet שמפרסם את הידיעה. "לא יכול להיות מצב שמי שחבר בתוך המערכת יתקוף במשתמע את הרמטכ"ל, ראש השב"כ ושרי הממשלה", טען גלנט נגד בנט.

מצידו של נפתלי בנט לא נמסרה תגובה רשמית להתקפות נגדו.