אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת בצהריים (שני) בשדה התעופה אנטבה שבאוגנדה לטקס מיוחד במלאות 40 שנה ל'מבצע יונתן' ונאם בסמוך למקום שבו נהרג אחיו יוני נתניהו ז"ל.

רגע מביך נרשם בטקס כאשר ראש הממשלה התיישב במקומו בשדה התעופה, ולפתע החל לנמנם, רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו שישבה לצדו הכתה קלות על ידו בכדי להעיר אותו.

לרוע מזלו של נתניהו, הרגע המביך תועד במצלמות שהעבירו את כל הטקס בשידור חי לכל רחבי אפריקה וישראל. 

במהלך הטקס בשדה התעופה, אמר נתניהו: "אני נרגש לעמוד במקום שבו נפל אחי. אנטבה תמיד נמצאת איתי. במחשבותיי, בתודעתי, ועמוק בלבי. חטיפת מטוס איירפראנס לאנטבה נגעה בעצב חשוף של עם ישראל. 31 שנים אחרי השואה, שוב בוצעה סלקציה בין יהודים ולא יהודים על ידי מבקשי נפשנו. המחבלים שיחררו בני לאומים אחרים, ואילו את היהיודים דנו למוות. למשפחות החטופים שנהרגו, המחיר היה נורא. כך גם למשפחתי ולי. בנופלו של יוני חרב עולמנו".

"ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל ראוי להערכה עמוקה על המנהיגות שגילה כשקיבל את ההחלטה הגורלית על היציאה למבצע", הוסיף ראש הממשלה. "שותפים בכירים לאישור המבצע והוצאתו לפועל היו שר הביטחון שמעון פרס, הרמטכ"ל מוטה גור, מפקד חיל האוויר בני פלד, קצין חי"ר וצנחנים ראשי דן שומרון, שהיה מפקד המבצע, מח"ט הצנחנים וגולני, ומפקד סיירת מטכ"ל, אחי יוני".

צפו בווידאו