אאא

דרמה בארה"ב: ראש ה-FBI ג'יימס קומי, כינס היום (שלישי) מסיבת עיתונאים מיוחדת והודיע על סיום חקירת פרשת המיילים של מזכירת המדינה לשעבר והמתמודדת לנשיאות ארה"ב הילרי קלינטון. קומי אמר כי קלינטון נהגה ברשלנות וכי היא ויועציה היו פזיזים. עם זאת, לדבריו "לא נמצאה כל כוונה פלילית במעשיה של הילרי קלינטון".

קומי אמר כי על פי החקירה מזכירת המדינה לשעבר עשתה שימוש במספר שרתים פרטיים. במסגרת החקירה, כך מסר, נקראו יותר מ-30 אלף מיילים שהעבירה קלינטון, אולם לדבריו, היא לא העבירה מיילים נוספים וחלקם אף נמחקו - אולי על ידי עורכי דינה. 

"הילרי ויועציה טיפלו באופן רשלני במיילים והם לא היו צריכים להישלח בשרתים פרטיים", הצהיר ראש ה-FBI. לדבריו, "הנושא כעת יועבר למחלקת המשפטים עבור החלטה על המשך ההליך המשפטי".

בסוף השבוע האחרון עברה קלינטון תשאול שארך יותר מ-3 שעות בנוגע לפרשת המיילים. ההודעה של ה-FBI מגיעה שעות קודם תחילתו של הקמפיין המשותף של קלינטון ואובמה.

פרשת המיילים של קלינטון נחשפה על ידי סוכנות הידיעות AP, שפרסמה כי קלינטון נהגה לעשות שימוש בשרת אימייל פרטי במרתף בניו יורק - בעודה מכהנת כמזכירת המדינה. מתנגדיה של קלינטון תלו תקוות רבות שהפרשה תביא אותה לפרישה מהמירוץ לנשיאות.