אאא

היום (רביעי) בצהריים, יוגש בבית המשפט המחוזי-מרכז כתב האישום נגד שני תלמידי הישיבה מבני ברק, באשמה שהבריחו - מגרמניה לישראל - כמות מסחרית של סמים קשים. עוד קודם, יוקראו, כנהוג, פרטי כתב האישום באזניהם של החשודים השוהים כעת במעצר. נציגת הפרקליטות, עו"ד מיטל אילן, תבקש מבית המשפט להאריך את מעצרם של השניים עד לתום ההליכים המשפטיים, ובאשר לעצור השלישי בפרשה - "אנו בוחנים את מוצקות הראיות נגדו", אומרים בפרקליטות.

על פי כתב האישום, הנאשמים ישראל מאיר אלזס ואהרון היימפלד תכננו עם אדם נוסף לייבא לישראל סם מסוכן - וכן אבקה מאותו סוג - מסוג MDMA בכמות עצומה.

במהלך השנתיים האחרונות - מתאר כתב האישום - יצא היימפלד מישראל לאוקראינה מספר פעמים בשליחותו של אלזס, ובשובו העביר לידיו מזוודות. בשלב מסוים הוא אף פנה לאלזס וביקש להמשיך ולטוס לחו"ל בשליחותו - תמורת תשלום - ולהביא לו משם מזוודות. כמו כן, הנחה ישראל מאיר אלזס את היימפלד להוריד אפליקציית הצפנת מסרים ודרכה לתקשר בהמשך פעילותם.

אחר כך, רכש עבורו אלזס כרטיס טיסה לברלין והעביר לו את הכרטיס בדואר האלקטרוני. לפני כחודש נפגשו שניהם בנתב"ג, שם מסר אלזס לאהרון היימפלד מזוודה ריקה ו-2000 שקלים עבור הוצאות הנסיעה. בברלין נפגש היימפלד עם אדם נוסף וקיבל ממנו לידיו מזוודה - בה הוטמנו הסמים בדופן כפולה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כעבור מספר ימים, עדכן אלזס את היימפלד על "שינוי בתוכנית", ושלח אליו כרטיס טיסה עדכני בדואר האלקטרוני, מגרמניה לישראל דרך טורקיה, ליום ה-16.6.16 בערב. בהמשך היום עדכן היימפלד את אלזס: "אני בשדה אחרי צ'ק אין" וזה איחל לו "בהצלחה" ושאל אותו אם הוא "מסתדר עם הכל", והיימפלד השיב: "ברוך השם. מקווה גם באיסטנבול להסתדר".

עו
עו"ד רועי אטיאס

ב-17.6.16 לפנות בוקר, נחת היימפלד מברלין בטיסת המשך דרך טורקיה לישראל, כשהוא נושא עמו את מזוודת הסמים. עם הגעתו ארצה הוא התבקש ע"י אנשי המכס בנתב"ג לשים את כבודתו בשיקוף, והוא עשה כן תוך שהוא מעדכן את אלזס בהודעה בת שתי מילים: "עלו עליי" - מתאר כתב האישום החמור את השתלשלות המעשים הפליליים.

פרקליטו של ישראל מאיר אלזס, עו"ד רועי אטיאס, אומר בתגובה ל"כיכר השבת": "טרם ראינו את כתב האישום ואנחנו למדים עליו מהתקשורת, שזו עובדה מדאיגה בפני עצמה. לגופו של עני , לנאשמים עומדת טענת הגנה מצויינת, לפיה הם לא שיערו שמדובר בסמים. המדינה מבינה שלא מדובר בסוחרי סמים, אלא בבחורים שנוצלו בעבור נזיד עדשים. לצורך הרשעתם תידרש ראיה שהם ידעו שמדובר בסמים, וכן שחפצו בתוצאה של יבוא הסמים (דווקא) ארצה - ולא שום דבר אחר, כסיגריות למשל. זו תהיה משימה בלתי אפשרית, משום ברור שלא כך פני הדברים".