אאא

דרמה קטנה עם סוף טוב נרשמה הערב (חמישי) בשמחת בית דושינסקי. במהלך שמחת נישואי בן הרב מרדכי יהודה דושינסקי, רב הקהילה בבית שמש ואחיו של האדמו"ר עם נכדת הנגיד הרב יצחק שפירא, בתו של בנו ר' פנחס שפירא, נפגשו באורח נדיר הסב שפירא ובנו שהפך לברסלבר.

העניין שנוצר סביב החתונה הינו בשל סיכסוך עתיק יומין בין הסב הנגיד יצחק שפירא לבין בנו שהפך להיות "ברסלבר" ובשל כך נוצר נתק בין השניים. לדברי גורמים יודעי דבר, בגלל בחירתו של הבן בדרך אידיאולוגית שונה, נמנע האב שהינו עשיר מופלג לסייע לבנו כספית והמחלוקת גרמה לקרע במשפחה המפורסמת.

צילום: שלוימי טרייכטר
צילום: שלומי טריכטר
הגדלה

בימים האחרונים, פעלו יחד האדמו"ר מדושינסקיא לצד הנגיד המליארדר אליש אנגלנדר על מנת להביא לסיום הפרשה, כאשר המטרה הייתה שהסב שהינו איש חסד ופעיל ציבור נודע בארץ ובבריטניה, ישתתף בשמחת נישואי נכדתו. 

אנגלנדר, תושב לונדון, שהינו מחותן עם הרב דושינסקיא ובנוסף נחשב לידיד של יצחק שפירא, פעל רבות בנידון ונדמה שהערב ניתן להכריז על המוגמר והפיוס המשפחתי הפך לעובדה מוגמרת. יצויין כי בשל השלום, המתינו בדושינסקיא באורח נדיר עם זמן החופה עד לאחר השקיעה בניגוד למקובל, זאת על מנת לאפשר לסב להשתתף אף הוא באירוע.

צילום: שלוימי טרייכטר
צילום: שלומי טריכטר
הגדלה

לדברי גורמים המעורים בפרשה, מדובר במפגש ראשון לאחר נתק של 20 שנה. מנגד, אחרים טוענים כי למרות השמועות הרי שבשנים האחרונות החל תהליך של פיוס בין האב לבן והשניים שוחחו ונפגשו, אולם אף הם מדגישים כי עדיין מדובר בהמשך ראוי למאמצי השלום זאת בשל ההשתתפות המשפחתית הנרגשת שאף הופכת לשלום פומבי ולאחדות ואכן מדובר ברגע מיוחד ומרגש.