אאא

מי יממן את הגנת החייל היורה? מאות אלפי שקלים - זוהי עלות שכר הטירחה המוערכת של צוות ההגנה המייצג את סמל אלאור אזריה, לוחם חטיבת כפיר לשעבר שמואשם בהריגת מחבל מנוטרל בחברון.

ל-ynet נודע כי בסביבת משפחת אזריה ברמלה מתכוונים, ככל הנראה כבר בשבוע הבא, לקרוא לציבור לתרום ולסייע למימון ההגנה המשפטית לחייל. המשפחה בחרה בתחילת התהליך שניים מבכירי עורכי הדין, סגן הפרקליט הצבאי הראשי לשעבר אילן כץ ואייל בסרגליק, מומחה למשפט פלילי.

השניים מלווים את החייל עוד מתחילת ההליך, וייצוג צוות ההגנה החל עוד מדיון המעצר הראשון בבית הדין הצבאי ביפו, במהלכו הוא עוד נחשד בסעיף הרצח. אלא שהגשת כתב האישום נגד החייל ובחירת החייל ללכת למשפט הוכחות מבלי לחסל את הפרשה בעסקת טיעון מוקדמת, גרמה לעלות הייצוג שמסכמת תקופה שתגיע לקרוב לשנה של ייצוג לעלות בהתאם. פסק וגזר הדין עתידים להינתן בסוף השנה או בתחילת השנה הבאה.

בשבועות האחרונים, בעיקר מח"ט חברון בזמן התקרית אל"מ יריב בן עזרא והמ"פ רס"ן תום נעמן, אמרו על דוכן העדים אמירות שחיזקו את הראיות נגד אזריה.

החייל היורה נמצא בעת הזו במעצר פתוח כעובד רס"ר בבסיס מפקדת אוגדת האם של חטיבת כפיר במחנה נחשונים הסמוך לאלעד, ומחר הוא צפוי לצאת לחופשה קצרה בביתו. בסביבת משפחת החייל אישרו כי מהלך לגיוס תרומות למימון הגנת החייל נבחן בימים אלה בחיוב.