אאא

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף (מיל') אודי אדם, הונחה על ידי השר אביגדור ליברמן לפתוח בבדיקה ובחינה מחדש בדבר עתידה של תחנת הרדיו גלי צה"ל. ההנחיה לאדם ניתנה לפני כשבועיים והוא אמור להגיש את המלצותיו לקראת סוף החודש, לאחר שיתייעץ עם אנשים העוסקים בכך.

כבר לפני כשנה, תוך כדי גיבוש התוכנית הרב־שנתית של צה"ל, הביע הרמטכ"ל גדי איזנקוט תמיכה בסגירת התחנה או לחלופין בהעברתה מאחריות צה"ל לאגף הביטחוני־חברתי במשרד הביטחון. בפועל, לא התקיים עד היום דיון של ממש בהצעתו, בשל התנגדותו למהלך של משה יעלון, שר הביטחון הקודם.

הרמטכ"ל נימק אז את דעתו, כי אין הצדקה לקיום התחנה הצבאית בנסיבות הנוכחיות, בוודאי כשהמציאות היא שהצבא נאלץ לסגור טייסות וחטיבות שריון ולפטר אלפי אנשי קבע, ועל כן אין מקום להמשך ההוצאה הכספית להפעלת התחנה. כעת נראה שכניסת ליברמן למשרד הביטחון תאיץ דיון מחודש במעמד התחנה הצבאית ועתידה.

בסוף השבוע התעוררה סערה ציבורית חדשה בעניין התחנה כשמפקדה, ירון דקל, השעה את מבקר הקולנוע של גלי צה"ל, גידי אורשר, בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק ובו תקף את "היללנים המקצועיים מן המזרח". בעקבות הפרסום מסר ליברמן הודעה חריגה, כי "ראוי שהשעיית אורשר תהפוך לקבועה" ואף שיבח את דקל על החלטתו.