אאא

גן חרדי של רשת "עץ הדעת" בשכונת קרית יובל הירושלמית, זכה בימים האחרונים בפרס החינוך למוסדות חינוך מצטיינים במדינת ישראל. על הפרס חתום שר החינוך, נפתלי בנט, מיכל כהן -  מנכ"לית משרד החינוך וד"ר משה וינשטוק - יו"ר המזכירות הפדגוגית.

תושבי השכונה טוענים בשנים האחרונות לרדיפה על רקע המאבק בשכונה בין חלק מהתושבים הוותיקים לאברכים החרדים שהחלו לרכוש דירות בשכונה. הגן אף עמד במרכז סערה בשכונה לאחר שנטען כי הוא מופלה לרעה על ידי ראש העיר שחושש לכאורה כי השכונה "תתחרד".

פעילים בולטים במאבק בשכונה אומרים ל"כיכר השבת" כי פרס החינוך שהוענק לגן החרדי מוכיח את ניצחון החרדים, זאת מכיוון שלדבריהם הגן, כמו גנים חרדים אחרים בשכונה, לוקה בתשתיות ושוכן במבנים ארעיים ולא תקניים, אך למרות זאת השקעת הצוות גרמה להם לקבל את הפרס.

פעיל בולט בשכונה אומר ל"כיכר השבת" כי "למרות תת התנאים, ההדרה, השנאה והטרנספר בשכונה, הגן שזכה בפרס החינוך הוא גן בקרית יובל מתוך אלפי גנים בארץ", הגורם מסביר כי הגן שוכן בתוך מבנה לא תקני בו שלושה גנים בשלושה חדרים וחצר בודדת למאה הילדים שבמקום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הפעיל מוסיף ואומר כי "זה סיפור פשוט על הרוח היהודית שעומדת ומצליחה. את גופינו מנסים לשבור, את רוחנו לא יצליחו".

מנגד בעיריית ירושלים אומרים כי "העירייה מכבדת את רשת עץ הדעת וגאה בהישגיה לטובת החינוך בירושלים. יש לדחות את האמירות כביכול העיריה פוגעת ו/או מתעללת בגוף מסויים, מה שאינו נכון כלל".

גורם בעיריית ירושלים הדגיש ל"כיכר השבת" כי באגף מנח"ח פועלים בכל דרך בשיתוף עץ הדעת ואף נוהגים בה לפנים משורת הדין במספר מקרים רב, לטובת ילדי הרשת.