אאא

הודעת טוויטר מסתורית ומקודדת עוררה חשש שהמדליף המפורסם בעולם, אדוארד סנואודן עובד ה-CIA לשעבר, שברח למוסקבה לאחר שהדליף מסמכים סודיים ביותר בשנת 2013 הוצא להורג ברוסיה. לפי ה"דיילי אקספרס" מעריציו הרבים של סנואודן דוגלים בקונספירציה זו, לאחר ששלח שתי הודעות נסתרות בחשבון הטוויטר שלו אחריו עוקבים יותר מ-2 מיליון ורבע בני אדם ביום רביעי. 'הגיע זמן' והודעה שנייה המכילה 64 תווים מקודדים שפשרם לא ברור.

"אנא צור איתי קשר שוב בצורה מאובטחת', כתב סנודאון, ובהודעה אחרת כתב,'הגיע הזמן'. 'הקונספירציה' של אנשיו אומרת, שהקוד עשוי להיות מפתח קובץ מוצפן הממוען לעיתונאי שעבד איתו בעבר או קוד של תיק אותו הוא ניסה להעביר לידיו של עיתונאי. באופן מוזר נמחקו ביום שישי הודעות הטוויטר ששלח ומאז הוא לא נשמע.

הודעת נסתרת ששלח סנואודן בחשבון הטוויטר שלו ביום רביעי
הודעת נסתרת ששלח סנואודן בחשבון הטוויטר שלו ביום רביעי

לפי חלק מהתיאוריות השלטונות הרוסים ניסו למנוע פרסום מידע ממשי כפי שהבטיח לאחרונה סנואודן, והם עצרו אותו או הביאו למותו של אחד ממבקשי המקלט המפורסמים בעולם.

"אחדים אמרו שהקוד היה הודעה שנשלחת החוצה באופן אוטומטי, כאשר בעל החשבון אינו נשמע לאחר פרק זמן מסוים, וזה מלמד על מותו של סנודן", מספר ה"דיילי אקספרס". חברו של סנואודן גלן גרינוולד טען כי המדליף בסדר גמור, אך ראוי לציין שחשבון הטוויטר שלו נותר שקט באופן מוזר מאז הציוצים הנסתרים ששלח ומדובר במשתמש שהיה פעיל למדי, כמעט כל יום ואין אישור ממשי שהוא אכן בחיים.