אאא

תקלה דרמטית היום (ב') בחברת התעופה דלתא - החברה הודיעה כי מערכות המחשב שלה קרסו בכל העולם. עדיין לא ידוע מה מקור התקלה, אך בשל אותה תקלה קורקעו כל טיסות דלתא בעולם. כעת אין לחברה אפשרות לבצע צ'ק אין לטיסות או לבצע כל שירות ממוחשב אחר עבור לקוחותיה.

בתגובה לתלונה שפרסם נוסע בטוויטר, כתבו בדלתא: "המערכות שלנו נפלו בכל מקום. בתקווה הן יעלו בחזרה בקרוב". בשלב זה החברה לא סיפקה מידע נוסף על התקרית, שגרמה לבעיות בצ'ק אין לטיסות ועלייה למטוסי החברה. בעקבות זאת נרשמו עיכובים ודחיות המשפיעים על אלפי טיסות.

עם זאת, בנתב"ג נכון לעכשיו לא צופים עיכובים בטיסות דלתא המתוכננות ליממה הקרובה. החברה אמורה להפעיל טיסה לניו יורק מעט אחרי חצות היום, וטיסה לאמסטרדם בשעה 4:50 לפנות בוקר. כמו כן, טיסה של דלתא מניו יורק אמורה לנחות בנתב"ג ב-5:30 מחר בבוקר - ונכון לעכשיו אמורה לנחות בזמן.

נוסעים דיווחו על עיכובים בשדות תעופה רבים, ביניהם הית'רו בלונדון, טוקיו ולוס אנג'לס. "באלגן בתור לצ'ק אין בטרמינל 3 בהית'רו. עומד בתור כבר שעה וחצי", כתבה הנוסעת אמנדה ג'קסון בחשבון הטוויטר שלה. נוסע בשדה התעופה ברומא אמר ל-CNBC כי הוא ממתין מעל שעה בצ'ק אין.

שווי השוק של דלתא הוא 28 מיליארד דולר, היא אחת מ-4 חברות התעופה הגדולות בעולם, ומעסיקה 85 אלף עובדים. מטה החברה ממוקם באטלנטה ג'ורג'יה.