אאא

לפני שעה קלה (רביעי) הסתיים כינוס החירום שנערך בלונדון תחת הכותרת "מעמד הצלת ילדי סטמפורד היל משמד". הכינוס נערך בראשותם של האדמו"רים מויז'ניץ, רחמסטריווקא וסלאנים, שהגיעו במיוחד ללונדון. במהלך הכינוס, נשאו הרבנים דברים חריפים וקראו לציבור "להיחלץ חושים לטובת המערכה להצלת הילדים שיצאו לתרבות רעה".

בסיום הכינוס, חתם הרב פאדווא על תרומה בסך 1,000 לירות שטרלינג, ואחריו חתמו מאות מהמשתתפים על הוראות קבע. מוקדם יותר, בשעות אחר הצהריים, ביקרו האדמו"רים יחד במשותף בבתי משפחות אנגלנדר, פלדמן, לעוו, גראס, בערגער, אקסלר, ריינער וגליק והצליחו לגייס סכומי כסף גדולים.

על פי ההערכות העסקנים, האדמו"רים הצליחו לאסוף בבתי התורמים למעלה מרבע מליון לירות שטרלינג, כשהמטרה היא להגיע למליון לירות בקרוב.

לדברי עסקנים בלונדון, מדובר בעצם על סוג של פרשת "אסתי ויינשטיין" אנגלית, כאשר במספר מקרים נפרדו ההורים והתגרשו לאחר שאחד מהם יצא בשאלה. כעת, ההורה שעזב את הציבור החרדי מבקש לפגוש את הילדים ולחנכם בדרכו, מה שבעצם אומר שיגדלו כחילונים לכל דבר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

(באדיבות המצלם)
(באדיבות המצלם)
הגדלה

"הבעיה היא", מסביר אחד העסקנים ל"כיכר השבת", "שלאחרונה ארגוני התמיכה ביוצאים בשאלה השיגו מימון משפטי והצליחו בדרכים שונות להוציא את הילדים מחזקת ההורה הדתי, זאת בטענה כי החינוך החילוני עדיף ויועיל לילדים להסתדר בעתיד".

"כעת מבקשים העסקנים החרדים להשיב מלחמה ולממן הגנה משפטית טובה ואף להגיש ערעור במקרים שנחלו הפסד ו״איבדו את הילדים".

לדבריו, בגלל העול התקציבי, ביקשו העסקנים מהאדמו"רים להתגייס למען מגבית ההצלה, ולצורך כך נועדו הכינוס והמגבית הערב, בתקווה שיצליחו לגייס כסף על מנת לממן את המאבק המשפטי להשבת הילדים לחינוך התורני ולחזקת ההורה הדתי.