אאא

דבורה גונן, אמו של דני גונן מלוד, שנרצח בפיגוע ירי בבנימין לפני כשנה, העידה היום (ב') במשפטו של המחבל שרצח אותו. העדות ניתנה בשלב הטיעונים לעונשו של מוחמד אבו שהין. "אם אתה חושב שהפלת אותנו- טעית", אמרה למחבל בפנייה ישירה. "תשלם את המחיר הכבד ביותר".

היא הוסיפה ואמרה כי בניגוד לאמהות פלסטיניות, "אני לא מחלקת סוכריות וממתקים, אלא אימא שחינכה את בנה לאהוב כל אדם באשר הוא".

גונן זומנה להעיד לאחר שביקשה לקחת חלק פעיל במשפט, על רק טענתה כי קולן של המשפחות השכולות לא נשמע בצורה ברורה. בסיום עדותה עזבה את הדיון וסיפרה כי תחושתה על דוכן העדים, בסיטואציה שבה עליה לספר על בנה מול הרוצח, קשה מאוד. "בלתי אפשרי להסביר איך אני מדברת על דני ומביטה בפניו של המחבל הזה".

בעדותה סיפרה: "לדבר על דני זה לדבר על האור מול החושך, חושך מוחלט ורוע מוחלט. דני זה האור, הטוב המוחלט. אני פה כאימא של דני ושל שאר ילדיי למרות שדני בפועל לא פה, פיזית. את הרוח של דני אי אפשר לקחת. בחייו הוא ציווה את החיים ולימד אותנו איך לחיות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הרכב בו נרצח גונן הי"ד
הרכב בו נרצח גונן הי"ד
הגדלה

גונן נרצח ביוני 2015 באזור היישוב דולב במטה בנימין עת טייל עם חבר באזור. המחבל ירה לעברם לפחות 10 כדורים מטווח קצר, וארבעה מהם פגעו במכונית של השניים, לאחר שסיימו לרחוץ במעיין בשטח הררי פתוח בין ההתנחלות דולב לכפר הפלסטיני דיר איבזיע. הם נסעו חזרה לכביש הראשי בגזרה ואז סימן להם פלסטיני לעצור על ציר העפר בצומת הפרסה, ככל הנראה הציג עצמו כמבקש עזרה. הם עצרו את מכוניתם לידו ולאחר ששאל אותם "אם יש מים במעיין", ירה בהם מנשקו מטווח אפס ונמלט.

האישום נגד אבו שהין ממחנה הפליטים קלנדיה, שהיווה בסיס להרשעתו, פירט כיצד ירה למוות בגונן ופצע את חברו נתנאל חדד. על פי כתב האישום, הוא היה חלק מחוליה שכללה שלושה אנשים נוספים ותכננה את הפיגוע במשך כמה שבועות, תצפתה אל מעיין אל בובין שאליו הגיעו גונן וחדד, וחיכתה לשעת כושר לפעול. הוא הורשע ברצח, סיוע לרצח, נסיון רצח, סחר בנשק, ייצור נשק וסחר בציוד מלחמתי.

מארגון "אם תרצו" שליוו את משפחת גונן נמסר: "לא יכול להיות שמצד אחד ישנה משפחה שבורה שנאבקת על שפיותה מדי יום וכנגדה יושב מחבל מדושן עונג הנהנה מארוחות חינם, מסיבות בקנטינה, טלווזיה בלווין ואימוני ספורט. המצב שבו משתלם יותר להרוג יהודי מאשר לגנוב לו את הרכב היא כשל מערכתי וערכי עמוק שבו צריך לטפל לאלתר".