אאא

מבית החולים זיו בצפת עדכנו הבוקר (רביעי) על מצב החיילים הפצועים מהתאונה אמש בהר דב - ארבעת החיילים שהגיעו בחילוץ מוסק לחדר הטראומה טופלו בשעות הלילה ע"י אורטופדים וכירורגים. שניים מהם מאושפזים במח' האורטופדית עם חבלות גפיים עליונות ותחתונות. השניים האחרים מאושפזים במח' הכירורגית אחד עם שברים בצלעות, חבלה בטחול, וחבלות בגוף. השני עם חבלות בכל הגוף.

ד"ר האני באחוס, ראש מערך הטראומה בבית החולים רמב"ם, עדכן כי "קיבלנו שלושה פצועים, שניים מהם מוגדרים כפצועים קשים, אחד מהם מוגדר כפצוע בינוני. יש להם פציעות מרובות בחלקי גוף שונים. לאף אחד מהם לא נשקפת סכנת חיים".

ד"ר באחוס הוסיף כי "אחד מהם יעלה לחדר הניתוח, ואת כולם לאחר מכן יאשפזו במחלקה לטיפול נמרץ כללי להמשך טיפול ומעקב שלהם. הפציעות הן בחלקי גוף שונים, חלקן אורתופדיים, חלקן פציעות של חזה, חלקן פציעות של אזור הפנים. ולכן כולם במעקב מאוד קפדני בטיפול נמרץ".

מחקירת התאונה שאירעה אמש בגזרת הר דוב, שבה נפצעו שבעה חיילים מגדוד 601 של הנדסה קרבית, עולה כי החיילים נסעו בנגמ"ש והתנגשו בדחפור משוריין מסוג D9. החיילים שבו מפעילות מבצעית בגזרת הר דב, מול לבנון. בשל הזירה המורכבת מבחינה טופוגרפית והרגישות מול הצד הלבנוני, ארך פינוי הנפגעים כשעה, תחת אבטחה כבדה של כוחות שהוקפצו לזירה. שניים מהחיילים במצב קשה, אך כאמור לא נשקפת סכנה לחייהם.