אאא

צוות ההגנה של החייל היורה אלאור אזריה גייס בימים האחרונים שלושה קציני צבא בכירים במילואים, כך דווח הערב בחדשות ערוץ 2. על פי הדיווח תת אלוף במילואים שמואל זכאי, אלוף במילואים דני ביטון ואלוף במילואים עוזי דיין יעידו לטובתו של אזריה במשפט הצבאי שמתנהל נגדו בימים אלו.

אלוף במילואים דני ביטון התייצב לצידו של ביטון כבר בימים הראשונים לאחר שהתעוררה הסערה ובהמשך אף התראיין ואמר כי אלאור אזריה נרדף על ידי המערכת הצבאית.

בראיון לאתר ynet אמר ביטון כי "אלאור אזריה רחוק מלהיות גיבור, בדיוק כשם שהוא רחוק מלהיות רוצח או מואשם בהריגה. תמונת המצב שעמדה לנגד אלאור כפי שניתן ללמוד מהסרט ופס הקול המלווה היא כזאת שהדעת נותנת, שאלאור אכן חשש ממטע. הקריאה 'הוא זז שמישהו יעשה משהו', בשילוב לבוש המחבל הפצוע בדגש למעיל ואי הטיפול במחבל הפצוע מובילים לתובנה זו מקרה מח"ט בנימין ישראל שומר שירה בגבו של טרוריסט שהיה במנוסה ואשר לא היווה סכנה מיידית או פוטנציאלית מלמד שאין גזירה שווה בצה״ל".

"אלאור ירה בטרוריסט אשר לטענתו אשר נתמכת בסרטון היווה סכנה פוטנציאלית. גם אם מישהו חושב שהטרוריסט לא היווה סכנה פוטנציאלית בעיני אלאור אזי המקרה זהה למקרה שומר אז מדוע אין גזירה שווה הפגיעה החמורה בחסיונו של התחקיר המבצעי, האשמתו ונטישתו של אלאור על ידי המערכת הצבאית כבר בהודעת דובר צהל באותו היום, האזיקים על ידי אלאור המובל וגיוס הפרקליט הבכיר מלמדים: אלאור נרדף על ידי המערכת הצבאית", כתב ביטון..