אאא

עשרות קיצוני נטורי קרתא ו'העדה החרדית' מפגינים בשעות האחרונות באזור כיכר השבת בירושלים, במחאה נגד מעצרו של בחור ישיבה יתום מאביו, כבן 20, שנעצר בעקבות עריקות מהצבא, כשבועיים לפני שאמור להיכנס לחופה. המפגינים חוסמים את צומת כיכר השבת, וכוחות משטרה גדולים הוזעקו למקום בניסיון לפזר את ההפגנה.

במהלך ההפגנה נפצע שוטר יס"מ באורח קל מאבנים שיודו לעברו, כוחות המשטרה עצרו שמונה מפגינים לאחר שהתפרעו והפריעו לסדר הציבורי. במקביל 

העריק, בן למשפחה המשתייכת לחוג נטורי קרתא הבוחרים - כחבריהם מ'הפלג' - שלא להתייצב בלשכת הגיוס לשם חתימה על דיחוי כנהוג בקרב רוב בני הציבור החרדי, נעצר בעיתוי אומלל מבחינתו, מאחר וכאמור חתונתו נקבעה לעוד שבועיים בלבד.

מדוברות המשטרה נמסר: בהפרות סדר על רקע מעצר של עריק חרדי המשתמט מצה"ל, החלו מספר מאות חרדים להבעיר פחים, לחסום צירים בכיכר השבת וליידות אבנים לעבר כוחות המשטרה. ישנם מספר עצורים. כמו כןף בבית שמש מאות חרדים מפירים את הסדר.

בהמשך החלו מפגינים להתאסף גם בעיר בית שמש, עד כה נעצרו שבעה חשודים שהתפרעו והפרו את הסדר בירושלים, בבית שמש עצרו השוטרים עד כה מפגין אחד. כוחות גדולים של המשטרה נוכחים בשתי הזירות.